Friday, 19 April, 2024

Ναυτικός Όμιλος Γιαννιτσών: Συμμετοχή στον “Δρόμο Θυσίας” και μετάλλια στους διασυλλογικούς αγώνες Κατερίνης!

Σε μια άκρως αθλητική μέρα για τα Γιαννιτσά ο Ναυτικός Όμιλος Γιαννιτσών συμμετείχε την Κυριακή 6 Οκτωβρίου, σε δύο αθλητικές διοργανώσεις.
Αρχικά στον 8ο Pella Half Marathon 21 χλμ συμμετείχε με επιτυχία ο Παγκόσμιος πρωταθλητής μας Τσαλικίδης Βασίλης. Επίσης μια ομάδα μικρών αθλητών-τριών μας συμμετείχε στον δρόμο θυσίας 6 χλμ και άλλη μια στον δρόμο μαθητών δημοτικών σχολείων 1000 μ.

Φυσικά όπως κάθε χρόνο στηρίξαμε με τον εθελοντισμό τη διοργάνωση.

Παράλληλα, ο Ναυτικός Όμιλος συμμετείχε στους διασυλλογικούς αγώνες της Κατερίνης. Ο ΝΟΓ πάντα παρών σε αγώνες κωπηλασίας έλαβε μέρος με πέντε πληρώματα, τα οποία όλα επέστρεψαν με μετάλλια.

Συγκεκριμένα, Χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν η Παγκόσμια πρωταθλήτρια μας Φράγκου Ευαγγελία στο Σκιφ Κορασίδων, Χάλκινο μετάλλιο η Πανελλήνια πρωταθλήτρια μας Αρετακη Αννέτα στο Σκιφ Κορασίδων ενώ Αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν στο Διπλό Σκιφ Νεανίδων οι Αρετάκη Αννέτα και Φράγκου Ευαγγελία.

Στις κατηγορίες των Αρχαρίων η αθλήτρια μας Τσουκτορίδου Ευαγγελία κατέκτησε το Αργυρό μετάλλιο στο Σκιφ αρχαρίων Κορασίδων ενώ στο Τετραπλό Σκιφ Αρχαρίων Παίδων οι Μπακιρτζής Θεόδωρος- Σκουτελης Θεόδωρος-Σταυρακάκης Αγάθωνας- Φράγκος Λάζαρος κατέκτησαν το Χάλκινο μετάλλιο. Την αποστολή στην Κατερίνη συνόδευσε ο Αρετακης Θεόδωρος, ο προπονητής Ασπρογέρακας Σπύρος καθώς και οι γονείς των αθλητών.

Η οικογένεια του Ναυτικού Ομίλου Γιαννιτσών συγχαίρει τους αθλητές του για τη συμμετοχή τους στους αγώνες.