Friday, 19 April, 2024

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-1

Με την στόφα του πρωταθλητή, ο ΠΑΟΚ διατήρησε το αήττητο σερί του με το ισόπαλο 1-1 στο ντέρμπι κορυφής στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”.
Ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με γκολ του Ίνγκασον που άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό.
Στο β΄ μέρος ο Ολυμπιακός κυριάρχησε απόλυτα, ισοφάρισε με πέναλτι του Βαλμπουενά στο 64ο λεπτό, πίεσε και έχασε σημαντικές ευκαιρίες, όμως οι “ασπρόμαυροι” άντεξαν και έμειναν όρθιοι παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.
Το ισόπαλο αποτέλεσμα διατηρεί την ισοβαθμία στην πρώτη θέση με 28 βαθμούς για τους δύο μονομάχους του τίτλου.
ΠΑΟΚ: Καταγγελία για «ντου» στους διαιτητές στο ημίχρονο!
Καταγγελία έκανε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ καθώς υποστηρίζει ότι άνθρωποι του Ολυμπιακού έκαναν ντου στα αποδυτήρια των διαιτητών στο ημίχρονο του ντέρμπι.
Σύμφωνα με όσα αναφέρουν οι «ασπρόμαυροι» άτομα που έχουν σχέση με τον Ολυμπιακό επιχείρησαν «μπούκα» ώστε να προπηλακίσουν την διαιτητική ομάδα του Σάντσεθ Μαρτίνεθ.
Από πλευράς ΠΑΟΚ αντιλήφθηκαν τι ακριβώς πάει να γίνει, ωστόσο δεν τους επέτρεψαν να πάνε στο σημείο αυτό για να δουν τι συμβαίνει.