Friday, 19 April, 2024

Αερωπός Έδεσσας: Ήττα στο πιο κρίσιμο παιχνίδι

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε ο Αερωπός Έδεσσας, στο σημερινό παιχνίδι για την προτελευταία αγωνιστική των play offs, του πρωταθλήματος χάντμπολ της Α1 κατηγορίας.

Η εξέλιξη του ματς, ήταν ένα θρίλερ…

Ο Αερωπός, ήταν πολύ καλός και έφτασε στο σημείο να προηγηθεί ακόμα και με 6 γκολ διαφορά. Όλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο, γιατί στο δεύτερο, ο Διομήδης Άργους ανέβασε στροφές και με πολύ καλή άμυνα, δεν άφηνε να μπει το γκολ εύκολα.

Ταυτόχρονα, με ένα γρήγορο παιχνίδι, που ήταν και αποτελεσματικό, κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι και να προηγηθεί μάλιστα, με τον Αερωπό να ισοφαρίζει. Το τελευταίο λεπτό τα έκρινε όλα.

Το σκορ ήταν 25-25 και ο Αερωπός έκανε ένα σοβαρό λάθος στην επίθεση. Η μπάλα πήγε στους παίκτες του Διομήδη 26 δευτερόλεπτα πριν λήξει το παιχνίδι. Μία συντονισμένη επίθεση έκανε το γκολ και έτσι το σκορ έγινε 25-26!

Αμέσως ο Αερωπος έκανε την επίθεση και η σωτηρία απόκρουση του τερματοφύλακα του Άργους έδωσε τη νίκη και το προβάδισμα για την Ευρώπη. Πολύ καλή ομάδα το Άργος που άξιζε τη νίκη.