Thursday, 25 April, 2024

ΑΣΕ Δούκα-Αερωπός Έδεσσας 33-27

Με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Παναγιώτη Κολλύρη ο ΑΣΕ Δούκα πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Handball Premier

επικρατώντας του Αερωπού Έδεσσας με 33-27.

Αυτή την φορά, σύμφωνα με τη διακύμανση του σκόρ, φαίνεται ότι η ομάδα της Έδεσσας, έκανε καλό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, αφού έφτασε να προηγείται ακόμα και με 4 τέρματα διαφορά, για να κλείσει το ημίχρονο στο ισόπαλο 14-14.

Στο δεύτερο όμως, ο Δούκας, μπήκε μπροστά, έχοντας μία διαφορά που έφτασε μέχρι και τα 6 τέρματα. Έτσι έκλεισε και το παιχνίδι, που έδωσε στον Δούκα την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα και έφερε στον Αερωπό την 4η ήττα του, σε 6 αγώνες.

Ο Δικαιούλιας του Δούκα με επτά γκολ και ο Μποκάρεφ του Αερωπού με οκτώ, ήταν οι πρώτοι σκόρερς των δύο ομάδων.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 3-5, 5-8, 7-10, 11-12, 14-14 (ημχ.), 17-17, 21-18, 24-21, 26-22, 28-23, 33-27.

ΑΣΕ Δούκα (Γιώργος Χαλκίδης): Μποροντάι, Παγιάτης, Μπατής 2, Τσακουρίδης 5, Παναγιώτου 6, Γερουλάνος 1, Αναστασίου 2, Ντούνης, Γιαντσα 2, Χαριτωνίδης, Κοβάνης, Γκασεβιτς 1, Κολλυρης, Πάνου 4, Δικαιούλιας 7, Στεφανίτσης 3.

Αερωπός Έδεσσας (Γιάννης Πιλαλίδης): Κωστακίδης 2, Τσέλιος, Μαυροδουλάκης 1, Μίγγας 1,  Τοτίδης, Κράλλης 5, Αθανασιάδης, Βερεμτσουκ, Κουκουτσίδης 1, Μποκαρεφ 8, Μπούλκιν 5, Γιαννούσης, Γεωργαλής, Παπαγιάννης 4.

Δίλεπτα: 7-4, Πέναλτι: 3/3 – 2/3

Επόμενο παιχνίδι στην Έδεσσα με τον Διομήδη Άργους.