Friday, 19 April, 2024

Εδεσσαϊκός-Ολυμπιακός Κυμίνων 3-0

Στο Πρωτάθλημα της Football league2, για την 14η αγωνιστική (εξ’ αναβολής), ο Εδεσσαϊκός υποδέχθηκε την τετάρτη τον Ολυμπιακό Κυμίνων.
Το παιχνίδι
Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις έως το 28ο λεπτό όπου ο Ντόγος ανατρέπεται, σωστή απόφαση από τον ρέφερι.
Στην εκτέλεση ο Παπαδημητρίου
Γκολ 1-0
Ευστοχεί ο Παπαδημητρίου και ανοίγει το σκορ για την ομάδα της Έδεσσας.
Γκολ 2-0
Στο 39ο ο Εδεσσαικος διπλασιάζει τα τέρματα με εναέριο βολε στην κίνηση έξω από την περιοχή του Βαγγέλη Μεταξά.
Πολύ όμορφο σε εκτέλεση με τον Βαγγέλη νσ φτάνει τα 4 προσωπικά γκολ στην κατηγορία.
Σέντρα σουτ του Κιορτση στο 42 λίγο άουτ
Ημίχρονο
Εδεσσαικος-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0
Πολύ καλός ο Εδεσσαικος που δημιούργησε φάσεις και προηγήθηκε δίκαια με 2-0
Ξεκίνησε το δεύτερο
46ο Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Παπαδημητρίου να βγαίνει μόνος με τον Μπαιμακη αλλά το πλασέ του να περνάει βασανιστικά άουτ.
Στο 63ο έχουμε την πρώτη αλλαγή για τον Εδεσσαικο. Αποχωρεί ο Ντογος και μπαίνει ο Ταουσιανης
Με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο ο Ταου επιχειρεί να κρεμάσει από τα σχεδόν τριάντα μέτρα τον τερματοφύλακα με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.
Δοκάρι…Φοβερή φάση στο 73ο λεπτο ο Παπαδημητρίου έστρωσε πολυ ωραία στον Μεταξά,ο Βαγγέλης πλάσαρε με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι
Γκολ και γράφτηκε το 3-0
Εξαιρετική ασίστ απο τον Παπαγεωργίου στον Μεταξα ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Μπαιμακη και να γράψει το 3-0 στο 74ο λεπτό

Δεύτερη αλλαγη βγαίνει ο Παπαδημητρίου και μπαίνει ο Λαφαζανιδης
Στο 80ο λεπτό κλεινουν οι αλλαγές. Μπαίνουν οι Αβραμιδης και Πασσαλης και βγαινουν οι Κωνσταντινίδης και Παπαγεωργίου