Saturday, 20 April, 2024

Εδεσσαϊκός-ΠΟΝ Καλλικράτειας 0-4

Απρόσμενα σήμερα η ομάδα της Έδεσσας γνώρισε την ήττα στο εντός έδρας παιχνίδι, με αντίπαλο την ομάδα της Νέας Καλλικράτειας.
Οι “πράσινοι” αιφνιδιάστηκαν νωρίς, όταν στο 6 λεπτό έγινε το 0-1 και χωρίς καν να προλάβουν να αντιδράσουν, δέχτηκαν και άλλο γκολ στο 10 λεπτό.
Η Καλλικράτεια, έκανε τρία τα τέρματα της στο 39 λεπτό και στο δεύτερο ημίχρονο ήλθε και το 0-4, συγκεκριμένα στο 61 λεπτό και αφού είχε προηγηθεί μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Έδεσσας.
Με αρκετές απουσίες και σήμερα βέβαια ο Εδεσσαϊκός με τον τεχνικό των Πράσινων Βαιο Στεργιόπουλο παρέταξε τους: Παπαγεωργίου, Μωυσίδη, Τζιμογιάννη, Τσιτσάγκα, Μαυρόπουλο, Κεραμυδα, Πούπη, Γιαννόπουλο, Κυζιρίδη, Σίσκο και Μυλωνά.
Λόγω καρτών εκτός έμειναν οι Προύντσης και Αβραμίδης.
Γκολ 0-1 στο 6ο λεπτό για την Καλλικράτεια μετά από σέντρα και κεφαλιά του Παπάζογλου.