Ο Φιλαθλητικός Όμιλος Αριδαίας (ΦΟΑ) που παρουσιάζει μια πολύπλευρη αξιοζήλευτη και πετυχημένη δραστηριότητα

στον χώρο του αθλητισμού, φαίνεται ότι μπορεί να περιμένει πολλά από τις νέες και τους αθλητές του στο στίβο.
Οι οποίοι διακρίθηκαν στο διασυλλογικό πρωτάθλημα της κατηγορίας τους.
Η σχετική ανακοίνωση λέει τα εξής:
“Παρά τις αντίξοες συνθήκες που ζούμε, οι αθλητές του Φ.Ο. Αριδαίας βρήκαν το δρόμο προς την επιτυχία και έφεραν 5 μετάλλια για το σύλλογό μας στο διασυλλογικό πρωτάθλημα της Ε.Α.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας για την κατηγορία K16. Η Ελεάνα Παντή, αν και τραυματισμένη μας έφερε ένα χάλκινο μετάλλιο στη σφαίρα και ένα ασημένιο στον ακοντισμό κάνοντας ατομικό ρεκόρ με επίδοση 30,20μ.

Ο Παναγιώτης και ο Γιώργος Κεντερτζίδης, αν και μικρότεροι ηλικιακά από τους υπόλοιπους αθλητές, κατέκτησαν τη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα και η Αϊναλίδου Μάγδα έκανε το αγωνιστικό της ντεμπούτο στην δισκοβολία με ένα ασημένιο μετάλλιο! Εξαιρετική εμφάνιση έκανε και η Ραφαηλίδου Κική η οποία πήρε την 8η θέση στα 80μ με εμπόδια αλλά σημειώνοντας ατομικό ρεκόρ. Εξαιρετικές ήταν και οι εμφανίσεις των αθλητριών μας Σιάλη Δανάης και Κοροσίδου Αναστασίας στα 80μ.. Τέλος, να σημειώσουμε ότι η ομάδα της σκυταλοδρομίας πήρε την 6η θέση. Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά μας και μακάρι να πάνε ακόμα ψηλότερα!”