Tuesday, 23 April, 2024

Ισοπαλία στη φιλική αναμέτρηση του Αλμωπού Αριδαίας με το ΦΑΣ Νάουσας

Το γκολ για την ομάδα του Αλμωπού μπήκε από τον Ελευθεριάδη μόλις στο στο 2´
Γκολ για τη Νάουσα 1-1 ο Κωτσόπουλος στο 33′. Στα πρώτα 45 λεπτά, η αναμέτρηση είχε πολύ καλό ρυθμό, με ισορροπημένη την κατοχή της μπάλας για τους δύο αντιπάλους. Η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη προηγήθηκε στο 2ο μόλις λεπτό με τον Λάζαρο Ελευθεριάδη, τέρμα που άλλαξε πολύ νωρίς τις ισορροπίες στο παιχνίδι.
Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν λίγο μετά τη συμπλήρωση 30 λεπτών στον αγώνα και με κεφαλιά του Κωτσόπουλου, έφεραν το ματς στα ίσια.
Οι δύο ομάδες έδωσαν ραντεβού για δύο ακόμη αναμετρήσεις, μιας και τοποθετήθηκαν στον ίδιο όμιλο στη Γ Εθνική.
Συνθέσεις
Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Θόρια, Σαμαρόπουλος, Πετρόφ, Πολύζος, Ελευθεριάδης Γ., Ελευθεριάδης Λ., Μεντί, Ιορδανίδης, Μεντής. Αγωνίστηκαν και οι Μούλας, Αναστασιάδης, Μιχαηλίδης, Πετρίδης,Χαρίσης, Μποζίνης, Τσόλκας, Στογιαννίδης.
ΦΑΣ Νάουσα: Γρηγοριάδης, Ζούρκος, Τούφας, Περηφανόπουλος, Τζιμογιάννης, Γιαννόπουλος, Κωτσόπουλος, Μουρατίδης, Ντινόπουλος, Νίκου, Χατζόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Τόσιος, Καψάλης, Μαντώς, Νομικός, Μποβάκης, Παναγιωτίδης, Ράδης, Δήμτσας, Μιντελασβίλι.