Μακεδονικός Έδεσσας ηττήθηκε με σκορ 3-0 μέσα στη Ραχώνα

Επηρεασμένος από τις πολλές απουσίες ο Μακεδονικός Έδεσσας ηττήθηκε με σκορ 3-0 μέσα στη Ραχώνα
Στο πρώτο ημίχρονο οι βυσσινί ήταν νωθροί και περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο. Στο 25′ ο Παπαναστασίου είχε ασταθή απόκρουση σε σέντρα σουτ και ο αντίπαλος επιθετικός πήρε το ριμπάουντ για το 1-0. Ο Μακεδονικός είχε ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 35′ με τετ α τετ του Αρβανίτη, αλλά τον πρόλαβε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μακεδονικού μπήκαν δυνατά, απείλησαν με σουτ του Σκίπη, Ρέτζια και Αρβανίτη αλλά βρήκαν απέναντί τους τον πολύ καλό τερματοφύλακα της Ραχώνας που έκανε σωτήριες επεμβάσεις. Μετά το 75′ ο Μακεδονικός ανέβηκε πιο ψηλά για να διεκδικήσει την ισοφάριση αλλά οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τους χώρους που δημιουργήθηκαν και κατάφεραν να σκοράρουν άλλες δύο φορές σε αντεπιθέσεις στο 76′ και το 87′ για το τελικό 3-0.
Μακεδονικός Έδεσσας: Παπαναστασίου, Σουλιώτης, Γιαγιόγλου, Καραγιάννης, Ρέτζιας, Καλογιάννης, Πέτκος (46′ Ροδίντσης), Κεσκινίδης, Γάτσης, Αρβανίτης, Σκίπης.