Friday, 19 April, 2024

Ήττα Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών από τον ΦΟ Αριδαίας

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ηττήθηκε με 55-94 από την Αριδαία, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Ανταγωνιστικός παρουσιάστηκε ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, με την Αριδαία ωστόσο να είναι καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο και να προηγείται με 18-24.
Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 38-46 υπέρ της Αριδαίας. Στο δεύτερο ημίχρονο η Αριδαία ήταν κυρίαρχος στο παρκέ με το νικητή του αγώνα να ξεκαθαρίζει από το τρίτο δεκάλεπτο, με τη φιλοξενούμενη να προηγείται με 44-78. Τυπικής διαδικασίας ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 55-94.
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Γιανκίδης.
Δεκάλεπτα: 18-24, 38-46, 44-78, 55-94.
ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κοτλέας): Στοίτσης 19 (1), Κουτρουλός, Πέτσος 5, Βαϊραμίδης 4, Ποζουκίδης 2, Παπαμανώλης 15, Παναγιωτίδης 2, Παπαδόπουλος 2, Μόσχου 2, Γκιώσης Ι. 4, Παρτσαλάκης, Γκιώσης Ρ. 2.
ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης 2, Βασίλογλου 5 (1), Νταούτι 2, Περπερίδης, Μπεγλόπουλος 8 (1), Παπαβραάμ 9 (1), Αβραμίδης 13 (3), Κληντσάρης 12 (1), Μακρόπουλος 28 (1), Τζάτσης 15 (4).