Thursday, 25 April, 2024

Ίκαροι Γιαννιτσών-Αετοί Βέροιας 65-56

Το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα για την ομάδας μας είναι γεγονός. Οι Ίκαροι Γιαννιτσών κέρδισαν την ομάδα των Αετών Βέροιας για τον 5ο όμιλος της Γ εθνικής.

Στην πρώτη Περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και με καλή άμυνα κατάφεραν να προηγηθούν με βραχεία κεφαλή (17-15). Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα από την Ημαθία κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και να προηγηθεί με 31-33 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην τρίτη περίοδο η ομάδα των Γιαννιτσών ανέβασε ρυθμούς στην επίθεση και με την σωστή αμυντική προσήλωση πήρε το προβάδισμα με την τρίτη περίοδο να κλείνει με 53-47. Στην τέταρτη περίοδο η ομάδα των Ικάρων συνέχισε την σκληρή άμυνα και με αυτόν τρόπο κατάφερε να φτάσει στην νίκη με τελικό σκορ 65-56. Επόμενο παιχνίδι η ομάδα μας φιλοξενείται στην Βέροια από τον ΑΟΚ.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 31-33, 53-47, 65-56

Ίκαροι Γιαννιτσών (Ανδρέας Οκλαλιώτης): Πετρίδης Α. 3, Πετρίδης 17 (1), Σπόνδης 3 (1), Ελευθεριάδης 14 (1), Μπογδάνης 6 (2), Παουλεάνου 3 (1), Χαρίστος, Παπαδόπουλος 15 (1), Μαρκίδης 4

Αετοί Βέροιας (Ντάνης Τυριακίδης): Λιόλιος 9 (2), Γκανάς 2, Γάτσος 1, Λέφας 1, Τσακαλέρης 20, Γκίτκος, Μαυρίδης 15 (1), Ιωσηφίδης 8 (2)