Wednesday, 24 April, 2024

Ίκαροι Γιαννιτσών-Αετοί Βέροιας 66-81

Για την 6η αγωνιστική τον play off του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ οι Ίκαροι γνώρισαν την ήττα από τους Αετούς Βέροιας με σκορ 66-81.

Πρώτη περίοδος και οι γηπεδούχοι μπαίνουν συγκεντρωμένα στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο τέλος του δεκαλεπτου με 16-11. Δεύτερη περίοδος και οι φιλοξενούμενοι με σωστές επιλογές στην επίθεση και συγκέντρωση στην άμυνα, καταφέρνουν να πάρουν κεφάλι στο σκορ και να “κλείνουν” το ημίχρονο έχοντας προβάδισμα με 30-33. Τρίτο δεκάλεπτο και το παιχνίδι έχει την μορφή ντέρμπι με τους Αετούς να διατηρούν το προβάδισμα μεχρι το τέλος της περιόδου (44-53). Τεταρτη και τελευταία περίοδος του αγώνα, με τους Ικάρους να “μένουν” από δυνάμεις και να γνωρίζουν ακόμα μια ήττα με τελικό σκορ 66-81.

Επόμενο παιχνίδι 19/4 εκτός έδρας απέναντι στον Βατανιακο.

Η ομάδα τον Ικάρων σας εύχεται καλό Πάσχα με υγεία, ευτυχία και Ειρήνη.

ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ GRAMMAFARM (Παπαδόπουλος): Στανιτσιδης, Μπογδάνης 14, Νατσικας, Καραχισαριδης Α., Καραχισαριδης Γ., Ρεμπελος 12(2), Πολυχρονιδης 12(3), Μπογδάνης, Λαγος 16(3), Παπαδοτης 9(1), Σταμπουλτζης 3(1)