Friday, 19 April, 2024

Ίκαροι Γιαννιτσών-Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 66-76

Με το τοπικό ντέρμπι των Γιαννιτσών ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική της ΕΚΑΣΚΕΜ με την ομάδα των Ικάρων να ηττάται από τον Μέγα με 66-76.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Μέγας Αλέξανδρος μπαίνει “δυνατά” στο παιχνίδι και από νωρίς επιβάλλει τον ρυθμό του με αποτέλεσμα να πάρει από νωρίς το προβάδισμα (10-25).
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Ίκαροι βγάζουν αντίδραση στο παιχνίδι τους με σωστές επιλογές στην άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα να πάρουν βραχεία κεφάλι στο τέλος του ημιχρόνου (36-35). Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μέγας βρίσκει λύσεις σε άμυνα και επίθεση και να παίρνει διψήφια διαφορά με τη λήξη της τρίτης περιόδου(46-58).
4η και τελευταία περίοδος και το ματς είναι πραγματικό ντέρμπι με τους Ικαρους να προσπαθούν να επιβληθούν με τον Μέγα Αλέξανδρο να έχει τη διαύγεια και το καθαρό μυαλό να διατηρήσει την διαφορά σε διψήφια διαφορά με αποτέλεσμα να φτάσει στην νίκη (66-76). Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τους Ικάρους Γιαννιτσών, απέναντι στο Εργοναθλο Πολυκάστρου στο Πολύκαστρο (28/1 17:30).
ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ GRAMMAFARM: (Παπαδόπουλος): Παπαδοτης 2, Πολυχρονιδης 5 (1), Ρεμπελλος 9(1), Ελευθεριάδης 10, Μπογδάνης 9(1), Καραχισαριδης, Λαγός 29 (3),Σταμπουλτζης, Καραζεεβ 2, Γκότσης.