Ίκαροι Γιαννιτσών – Φ.Ο. Αριδαίας 61-71

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών ηττήθηκαν με 61-71 από την Αριδαία, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών “Έλλη Μυστακίδου”

στη 2η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Έχοντας πολύ καλή αμυντική λειτουργία, η Αριδαία περιόρισε επιθετικά στους 9 πόντους τους Ίκαρους Γιαννιτσών στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 9-16.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στη δεύτερη περιόδο και μείωσαν τη διαφορά, ωστόσο η Αριδαία πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενη με βραχεία κεφαλή (33-34). Στο δεύτερο ημίχρονο η Αριδαία μπήκε καλύτερα στο παρκέ, αύξησε ξανά την υπέρ της διαφορά και προηγήθηκε με 45-54 στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι Ίκαροι Γιαννιτσών ισορρόπησαν το παιχνίδι, η Αρίδαία διατήρησε την υπέρ της διαφορά και κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 61-71. Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Εκίζογλου. Δεκάλεπτα: 9-16, 33-34, 45-54, 61-71.
ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Σπόντης): Μαυρόπουλος 6 (2), Βουζίνας 3 (1), Πολυχρονίδης 2, Ελευθεριάδης 8, Βασιλειάδης 8, Μπογδάνης 15, Καρυπίδης 2, Χαραλαμπίδης 6, Υφαντίδης 11 (2).
ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Υποδηματόπουλος, Αμανίδης, Μπίνος, Τοπαλίδης 21, Περπερίδης 3 (1), Μπεγλόπουλος 4, Παπαβραάμ 4, Αβραμίδης 6 (2), Κληντσάρης 11, Στρέπκος 14, Αμπάρης 4, Τζάτζης 4 (1).