Thursday, 25 April, 2024

Ατρόμητοι Νέας Σάντας-Ίκαροι Γιαννιτσών 64-89

Το πρώτο εκτός έδρας ροζ φύλλο αγώνα κέρδισαν οι Ίκαροι Γιαννιτσών για το 2023 απέναντι στην ομάδα τον Ατρόμητων Νέας Σάντας με τελικό σκορ 64-89.

Στην πρώτη περίοδο οι Ίκαροι μπήκαν με διάθεση στον αγώνα και έλεγξαν τον ρυθμο (9-24). Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Ίκαροι συνεχίζουν στον ίδιο ρυθμο με πίεση σε όλο το γήπεδο και με σωστές αποφάσεις στην επίθεση καταφέρνουν να διευρύνουν την διαφορά (25-52). Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κοουτς Παπαδόπουλος δινει χρόνο σε όλους τους παίχτες που είχε στην διάθεσή του χωρις να επηρεάσει την διαφορά, καθώς παραμένει σε υψηλά επίπεδα (48-71). Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, έχει διαδικαστικό χαρακτήρα με τους Ικαρους να φτάνουν στην ευρεία νίκη με 64-89. Επόμενο παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο Έλλη Μυστακίδη με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών (21/1 στις 20:30).

ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ GRAMMAFARM (Παπαδόπουλος-Γκότσης): Λαγός 29(2), Ρεμπελος 25(4), Τσιτσος 1, Σταμπουλτζης 12(2), Στανιτσιδης 4, Καραχισαριδης 7, Παπαδοτης 9, Καραζεεβ 2, Πολυχρονιδης