Thursday, 25 April, 2024

Διπλό του Φ.Ο. Αριδαίας επί του Μέγα στα Γιαννιτσά

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Φ.Ο. Αριδαίας, επικρατώντας του Μέγα με 65-71  στα Γιαννιτσά. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο καθ’ όλη τη διάρκεια, με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο (34-34) και τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα στο κλείσιμο της τρίτης περιόδου (54-50). Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι και πέτυχαν την ανατροπή με επιμέρους σκορ 11-21.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 34-34, 54-50, 65-71.

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Πατσιάνης): Παναγιωτίδης 2, Πατσιάνης 13, Βασιλειάδη 15, Τσακμάκης 7, Περπερίδης 9, Μπογδάνης 9, Χατζηαντωνίου 8, Αργυρόπουλος 2, Στόιτσης, Καρυπίδης, Καρύπης.

Φ.Ο. Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης 3, Αβραμίδης 12, Τοπαλίδης 14, Μπεγλόπουλος 5, Παπαβραάμ 5, Αθανασιάδης 9, Μακρόπουλος 21, Κανονίδης Γ. 2, Κανονίδης Ι, Αλεξανδρόπουλος, Σαπουντζής.