Friday, 19 April, 2024

ΙΚΑΡΟΙ Γιαννιτσών-ΠΑΟΚ Αλμωπίας 82-56

Για την 16η στροφή του πρωταθλήματος οι Ίκαροι έφτασαν σε ακόμα μία νίκη, απέναντι αυτή την φορά, στον ΠΑΟΚ ΑΛΜΩΠΙΑΣ με 82-56. Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα από τα Γιαννιτσά “μπήκε” δυνατά στο παρκέ και με καλή κυκλοφορία της μπάλας κατάφερε να προηγηθεί με ευρύ σκορ στο τέλος της περιόδου (30-18). Δεύτερο δεκάλεπτο με τους Ικαρους να συνεχίζουν την καλή επιθετική συγκομιδή και με συνεπεια στην άμυνα να “ανοίγουν” την διαφορά ( 48-25). Τρίτη περίοδος και οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να μειώσουν την διαφορά χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα με τον κοουτς Παπαδοπουλο να χρησιμοποιεί όλους τους παίχτες που είχε στην διάθεση του, με την διαφορά να παραμένει σε υψηλά επίπεδα (64-40). Η τέταρτη περίοδο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με αποτέλεσμα οι Ίκαροι να φτάσουν στην κατάκτηση, ενός ροζ φύλλο αγώνα ακομα(82-56). Επόμενο παιχνίδι στο ΔΑΚ Κιλκίς με τον τοπικο Αετό (11/2 18:00).

ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ GRAMMAFARM (Παπαδόπουλος-Γκοτσης): Λαγός 10(2), Τσιτσος, Καραζεεβ 4, Καραχισαριδης, Στανιτσιδης 6, Μπογδάνης 16(1), Σταμπουλτζης 10(2), Πολυχρονιδης 8(2), Νταμτσιοπουλος 1, Ρεμπελος 18(1), Παπαδοτης 9(1)