Στον πόντο ηττήθηκε ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών από τον Πιερικό

Ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε με 65-66 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, στον αγώνα

για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο το οποίο βρήκε το Πιερικό Αρχέλαο να προηγείται με 14-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος πήρε τον έλεγχο ου παιχνιδιού και η ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου τον βρήκε να προηγείται με 34-29. Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στην ομάδα της Κατερίνης, η οποία όχι μόνο κάλυψε τη διαφορά, αλλά πήρε και το προβάδισμα και το τέλος της περιόδου τη βρήκε μπροστά στο σκορ με 48-52. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαν πόντο πόντο με τον Πιερικό Αρχέλαο να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 65-66.
Διαιτητές: Καλέσης – Τσοχαταρίδης.
Δεκάλεπτα: 14-17, 34-29, 48-52, 65-66.
ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κοτλέας): Στοίτσης 9, Κουτρουλός, Πέτσος 8 (1), Στεργιόπουλος, Παρτσαλάκης, Παπαμανώλης 13 (1), Παναγιωτίδης 8, Παπαδόπουλος 7 (1), Μόσχου 5, Ποζουκίδης 4, Γκιώσης Ι. 8, Γκιώσης Ρ. 3.