Wednesday, 24 April, 2024

ΦΟ Αριδαίας: Μόνος στην κορυφή! Αποτελέσματα-Βαθμολογία της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Ο ΦΟ Αριδαίας ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι κορυφής αφού κέρδισε στο κλειστό δημοτικό κέντρο στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής την Αλεξάνδρεια με 57-54

όμως οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την διαφορά σε περίπτωση ισοβαθμίας ( α’ αγώνας 79-74) .
Έγινε ένας αγώνας με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον αφού οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ΄και μάλιστα η Αλεξάνδρεια ήταν μπροστά στο α’ 10λεπτό 11-14, ισοφαρίστηκε στο ημίχρονο 29-29, ξαναπήρε το προβάδισμα στο 30′ λεπτό με 40-42 και στο τέλος έχασε με 57-54.

Η νίκη αυτή έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Αριδαίας να ξεφύγει μόνη πλέον στην κορυφή της βαθμολογίας και να είνια το φαβορί για την πρώτη θέση. Όμως το πρωτάθλημα έχει πολύ ακόμη δρόμο αφού υπολείπονται ακόμη 9 αγωνιστικές και πολλά μπορούν να συμβούν.
Διαιτητές οι κ.κ Ελευθεριάδης και Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα 11-14, 29-29, 40-42 57-54
ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης) Αμπάρης, Βασίλογλου, Πέτκος 12 (3) Τοπαλίδης 8, Υποδηματόπουλος Μεγλόπουλος 1, Αβραμίδης 13 (2) Κληντσαρης 8, Μακρόπουλος 11, Παπαβραάμ, Ζέρζης 4, Τόπκας.
ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Σιδηρόπουλος) Μπαλιάκας 9(1) Σιδηρόπουλος 5, Πουρλιοτόπουλος 3(1) Παντοφλίδης 9 (1) Σιτσάνης 15 (1) Παπαγερίδης 5, Καρκάρας 7, Πρόιος Καραγιάννης 1, Χερκελετζής