Friday, 29 March, 2024
Τελευταίες Ειδήσεις

Νίκη Ικάρων παίδων επί του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 64-46

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το παιδικό τμήμα των Ικάρων Γιαννιτσών επικρατώντας του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας με 46-64 στο δημοτικό γήπεδο της Αλεξάνδρειας.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το πρώτο λεπτό έως και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο όμως οι παίδες των Ικάρων με αποτελεσματική άμυνα πιέζοντας σε όλο το γήπεδο την αντίπαλη ομάδα αναγκάζοντάς την σε πολλά λάθη. Επίσης η ομάδα από τα Γιαννιτσά έβρισκε λύσεις με πολλούς τρόπους στην επιθετική της λειτουργία καταφέρνοντας όχι μόνο να φτάσει στην νίκη αλλά να πάρει και διαφορά 18 πόντων. ΄΄Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας για την προσπάθεια που κατέβαλαν. Με τέτοιες εμφανίσεις αναδεικνύεται πάντα η μεθοδική δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομής μας. Θα ήθελα επίσης να δώσω συγχαρητήρια στον προπονητή του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας Γκόστη για την φιλοξενία και να του ευχηθώ καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα, δήλωσε ο προπονητής των Ικάρων Σπόντης Νίκος.