Friday, 29 March, 2024
Τελευταίες Ειδήσεις

Οι Νεάνιδες Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών με τον Αίαντα Κιλκίς το Σάββατο 13.10

Ξεκίνησε η αγωνιστική περίοδος 2018-2019 για την Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Μακεδονίας, με τη συμμετοχή, φυσικά, του Μεγάλου Αλεξάνδρου Γιαννιτσών

Τα πρώτα σφυρίγματα ακούστηκαν στα γήπεδα της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. το Σάββατο 6 και Κυριακή 7 Οκτωβρίου. Για το Μέγα Αλέξανδρο αγωνιστικές υποχρεώσεις είχαν τα τμήματα νεανίδων και παίδων.
Οι νεάνιδες έπαιξαν το Σάββατο στα Γιαννιτσά με αντίπαλο τον Αστέρα Γρεβενών. Το τελικό σκορ ήταν 1-3 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας. Το επόμενο Σάββατο 13 Οκτωβρίου θα αγωνιστούν στο Κιλκίς με αντίπαλο τον Αίαντα.
Το Σάββατο έπαιξαν επίσης και οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου στη Βέροια με τον Ποσειδώνα. Ούτε η ομάδα των παίδων κατάφερε να ξεκινήσει με νίκη τη χρονιά. Ηττήθηκε με σκορ 3-0 στα σετ. Το επόμενο Σαββατοκύριακο θα έχουν ρεπό.