Saturday, 20 April, 2024

Ήττα Αλμωπού επί της ΑΕΛ 0-2

Την τέταρτη συνεχόμενη της νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα της Κυριακής η ΑΕΛ, καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 του Αλμωπού Αριδαίας

στο Στάδιο Αλκαζάρ, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2.

Τα γκολ που έκριναν το παιχνίδι υπέρ των «βυσσινί» πέτυχαν ο Πεντρόσο στο 24ο λεπτό με πέναλτι και ο Κ. Παπαγεωργίου με σουτ στο 82ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη, η «Βασίλισσα του Θεσσαλικού Κάμπου» παραμένει μόνη στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 40 βαθμούς, 6 πόντους πίσω από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό που αγωνίζεται αύριο εκτός έδρας κόντρα στον Μακεδονικό.

Να σημειωθεί πως ΑΕΛ περιμένει και την εκδίκαση της υπόθεσης του αγώνα με τη Νίκη Βόλου που δεν τελείωσε ποτέ λόγω επεισοδίων…

Οι φάσεις του αγώνα:

Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 9ο λεπτό

Σουτ του Ογκμπόε για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Ντόκιτς στο 20ο λεπτό

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με εκτέλεση πέναλτι του Πεντρόσο στο 24ο λεπτό

Σουτ του Μαιδανού για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Ντόκιτς στο 38ο λεπτό

Εκτέλεση φάουλ του Ρίβας για Αλμωπό Αριδαίας με σέντρα μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 54ο λεπτό

Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ απομακρύνουν οι παίκτες του Αλμωπού Αριδαίας στο 57ο λεπτό

Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 58ο λεπτό

Εκτέλεση φάουλ με Κ. Παπαγεωργίου με σέντρα μπλοκάρει εύκολα ο Ντόκιτς στο 65ο λεπτό. ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Κ. Παπαγεωργίου με σουτ στο 82ο λεπτό

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (74 λ.τρ. Κοσσονού), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Νίνο (61′ Κ. Παπαγεωργίου), Αντράντα (74′ Θωμαΐδης), Πεντρόσο, Νικολιάς (74′ Μαυριάς), Ογκμπόε (85′ Τσιριγώτης).

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Παρασκευάς (59′ Μανωλακης), Σουλιώτης, Τσιμπούκας, Μανωλάκης, Πέττας, Πέλκας, Ασλαμπάλογλου, Πατρινός, Ρίβας (69′ Σουρνάκης), Πόποβιτς (59′ Παπαδόπουλος)