Ακόμη βάζει γκολ ο Εδεσσαϊκός – 8-0 τον Ερμή Αμυνταίου

Στο παιχνίδι της Κυριακής, 9 Δεκεμβρίου, μεταξύ του Ερμή Αμυνταίου και του Εδεσσαϊκού, φάνηκε η ανωτερότητα της ομάδας της Έδεσσας, σχεδόν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

με το 0-1 να γίνεται μόλις στο 16΄λεπτό.
Ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ στο 16ο λεπτο με τον Παπαδημητρίου
Ήταν μια σέντρα ακριβείας του Ταουσιανη στον Κωνσταντινίδη,ο οποίος έστρωσε υποδειγματικα στον Παπαδημητρίου ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Ερμή.

Νεα μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό στο 19ο λεπτο το σουτ του Παπαδημητρίου λιγο άουτ
Γκολ 0-2
Απίστευτο γκολ από τον Κώστα Παπαγεωργίου στο 23ο λεπτό
Ο αρχηγός του Εδεσσαϊκού επιχείρησε ενα σουτ από τα τριάντα μέτρα με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό παραθυράκι του Στοικου
Ωραια συνεργασία Ταου-Ντογου στο 30ο με το σουτ του Στέφανου να καταλήγει αουτ
Στο 37ο ο Παπαδημητρίου βγαίνει σε αντεπίθεση μετά απο πάσα του Παπαγεωργίου το πλασέ ομως το μπλοκάρει ο τερματοφύλακας
38ο Νεα μεγάλη στιγμη για τον Εδεσσαϊκό, ο Παπαγεωργίου πραγματοποίησε μια κούρσα έστρωσε στον Ντογο σούταρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
Καταιγιστικος ο Εδεσσαικος που μπορεί να πετύχει με λίγη προσοχή και αλλα γκολ
Γκολ 0-3
Φοβερο γκολ σε έμπνευση και δημιουργία
Ανάποδο ψαλιδακι απο τον Ταουσιανη στο 40ο λεπτό κρεμάει τον Στοικο και διαμορφώνει το 0-3
Γκολ 0-4
Δεύτερο γκολ από τον Παπαδημητρίου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κιορτση
Φοβερό πρώτο ημίχρονο απο τον Εδεσσαικο που προηγείται ηδη 0-4 στο 42ο λεπτο.
Γκολ 0-5
Χατ τρικ απο τον Ιάσων που βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα διχτυα
Ημίχρονο

Ερμής Αμυνταίου-Εδεσσαικος 0-5
Mε 3 αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Εδεσσαικος
Στον αγωνιστικό χώρο θα περάσουν οι. Πασσαλης,Τσιακαλος και Μεταξάς στις θέσεις των Τουφα,Ταουσιανη και Καραγιάννη
47ο λεπτο Ψιλοκρεμαστο σουτ του Μεταξα λιγο αουτ
51ο λεπτο Βγήκε από τα πλάγια ο Τσιακαλος πλάσαρε με τον Στοικο να αποκρούει την μπάλα
Γκολ 0-6
Στο 53ο λεπτό ο Εδεσσαικος πετυχαίνει και έκτο γκολ και πάλι με τον Παπαδημητρίου μετά από εξαιρετική καθετη κάθετη μπαλιά του Μεταξά
Στο 63ο λεπτό κλεινουν οι αλλαγές από τον Ηλία Σαπανη με τον Παπαδημητρίου να αποχωρεί καταχειροκροτουμενος και στην θέση του να περνάει ο Δημήτρης Σφετκος
Επιθετικός μονόλογος του Εδεσσαϊκού
Νέα πολυ καλή στιγμή στο 68ο σουτ του Τσιακαλου διώχνει ο Στοικος
70ο Ο Ραφα κρατάει το μηδεν στην άμυνα πραγματοποιωντας εντυπωσιακή απόκρουση
Στο 80ο λεπτο ο Ντογος επιχειρει να στειλει την μπάλα στα διχτυα απο τα σαράντα μετρα με την μπάλα να καταλήγει λιγο αουτ
Σουτ του Ντογου στο 87ο λεπτο αποκρούει με γροθιες ο Στοικος
Γκοολ 0-7
Ο Πασσαλης με εξαιρετική κάθετη μπαλιά εβγαλε μόνο τον Σφετκο ο οποιος με ψύχραιμο πλασέ εκανε το 0-7