Friday, 19 April, 2024

Αναγέννηση Γιαννιτσών: Ήττα στην Χαλκιδική – Φόρος τιμής στον Παναγιώτη

Με τον Παναγιώτη «παρόντα» κατέβηκε στη Νέα Καλλικράτεια η ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσών, καθώς όλοι οι ποδοσφαιριστές φορούσαν μπλουζάκι που είχε πάνω μια φωτογραφία του.
Η γηπεδούχος ομάδα, κατέθεσε ανθοδέσμη στον πάγκο της ομάδας μας, στο σημείο που είχε τοποθετηθεί το μπλουζάκι και μια φανέλα με το Νο 9, ενώ και πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του αδικοχαμένου Παναγιώτη.
Στα του αγώνα, δυστυχώς η ομάδα της Αναγέννησης δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το παιχνίδι, με την ομάδα της Καλλικράτειας να βρίσκει το γκολ που ήθελε από το σημείο του πέναλτι στο 71ο λεπτό, διαμορφώνοντας με αυτό τον τρόπο το τελικό 1-0.
Ο προπονητής της Αναγέννησης Γ. Γυριχίδης επέλεξε να ξεκινήσει με τους: Δομουκτσίδη, Πελτέκη, Μπαμπαλή, Τσίοτρα, Τσιάκαλο, Σαμαρά, Βαταμίδη, Πανταζή, Κατηριάδη, Χαραβητίδη και Ξανθόπουλο Ι., έχοντας στον πάγκο τους: Μαυροματίδη, Φλώρο, Γκαρακλίδη, Παπαδόπουλο, Τασιώνα, Μπάρμπα, Κερμανίδη, Μπουγιουκλή και Α. Ξανθόπουλο.