Wednesday, 24 April, 2024

Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3-0

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσών, καθώς επικράτησε με 3-0 του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, ένα σκορ που θα μπορούσε

να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις αν οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν τον τερματοφύλακα Ευαγγελόπουλο σε καλή ημέρα.
Πρωταγωνιστής για την Αναγέννηση ήταν ο Σαμαράς, ο οποίος σκόραρε δις (στο 20ο και 53ο λεπτό) ενώ ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι του αποκρούστηκε τελευταία στιγμή σε κόρνερ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Το τρίτο γκολ της ομάδας μας πέτυχε ο Κατηριάδης (έκανε το 2-0 στο 23ο λεπτό) με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Πελτέκη, ο οποίος έκανε για ακόμη μια φορά ένα μεστό παιχνίδι, αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις.
Άριστος ο διαιτητής κ. Καπρέτσος, όπως και οι βοηθοί κ.κ. Χατζηβασιλείου και Κωνσταντινίδης, άπαντες του Συνδέσμου Μακεδονίας.
ΑΣ Γιαννιτσά (Γυριχίδης): Δομουκτσίδης, Πελτέκης, Μπαμπαλής, Τσιότρας, Σαμαράς (72΄ Τασιώνας), Βαταμίδης, Πανταζής (80΄ Φλώρος), Κατηριάδης (80΄ Κερμανίδης), Χαραβιτίδης, Ξανθόπουλος (56΄ Μουρίκι), Τσιάκαλος (80΄ Μαυρομάτης).
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (Ζαρογιάννης): Ευαγγελόπουλος, Βασιλείου, Συμεωνίδης, Θεοδώρου (46΄ Πατατούκας), Μπεκτάς), Λίπε (59΄ Χασιώτης), Πέτκος (59΄ Μπουρδάνος), Μαργαρίτης, Ζωγράφος, Αργυρόπουλος (69΄ Κίτσας), Πετράι (69΄ Χερίδης).