Thursday, 18 April, 2024
Τελευταίες Ειδήσεις

Απίστευτος Εδεσσαϊκός! 2-0 τον Εθνικό Κεραμιδίου

Πριν αρχίσει ο αγώνας, θα χαρακτηρίζαμε δύσκολη την ποδοσφαιρική αναμέτρηση του Εδεσσαϊκού κόντρα στον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου

για την 1η φάση του κυπέλλου Ελλάδας, όμως στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς ο τεχνικός του Εδεσσαικου Άγγελος Ζαζόπουλος έδειξε ότι έχει “χτίσει” γερές βάσεις!
Για τον Εδεσσαϊκό ο Άγγελος Ζαζόπουλος ξεκίνησε με τους:
Τεντζερη, Μαυρόπουλο, Κεραμυδα, Μωυσίδη, Αβραμίδη, Κατικαριδη, Προυντση, Κυζιρίδη, Ταουσιανη, Ντόγο και Μεληκιώτη.
5o λεπτό, ο Εδεσσαϊκός μπήκε καλά, έχοντας κερδίσει ένα κόρνερ και έχοντας ένα καλό σουτ με τον Ταου που πέρασε άουτ
10ο λεπτό κεφαλιά για τους αντιπάλους μετά από φάουλ ο Τεντζερης δεν έχει πρόβλημα
12ο λεπτό σουτ του Κατικαριδη λίγο αουτ
22ο λεπτό καλή εκτέλεση φάουλ από τα πλάγια από τον Κυζιρίδη, έπιασε το σουτ ο Κατικαριδης ωστόσο η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του αντιπαλου τερματοφύλακα
Διαδοχικά κόρνερ για τον Εδεσσαϊκό στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρονου περνούν ανεκμετάλλευτα

70ο λεπτό δύσκολη απόκρουση του Τεντζερη που κρατάει το μηδέν
Δεύτερη αλλαγή στο 74ο λεπτό θα περάσει ο Γκίνης στην θέση του Κατικαρίδη.
1-0 ο Εδεσσαικος με απίστευτο γκολ από τον Γρηγόρη Κυζιρίδη που έπιασε ένα διαγώνιο σουτ στελνωντας την μπάλα στα παραθυράκι της εστίας
90ο λεπτό δύσκολη απόκρουση του Τεντζερη σε κεφάλια, κόρνερ για τον Εθνικό
Αλλαγή, αποχωρεί ο Ταουσιανης και μπαίνει ο Χατζηγεωργιου
Γκολ κα το 2-0 με τον νέο εισέρχοντα Χατζηγεωργιου που εκτελεί τον αντίπαλο τερματοφυλακα μετά από ασίστ του Κυζιρίδη