Στα Γρεβενά ταξίδεψε σήμερα ο Εδεσσαϊκός για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης

Στις 2 τελευταίες αγωνιστικές που απομένουν ο Εδεσσαϊκός υποδέχεται την Κυριακή την Θύελλα Σαρακηνών και την Τετάρτη αγωνίζεται εκτός με τον Μ.Αλεξανδρο Τρικάλων.

Ο Αλέκος Κουρτογλου ξεκίνησε με τους:

Τεντζέρη, Κουκουλεκη Τ., Καλαμπάκα, Μωυσίδη, Γιαννόπουλο, Τεμερτζόγλου, Προύντση, Κυζιρίδη, Ντόγο, Κατικαρίδη και Μεληκιώτη.

10ο λεπτό της συνάντησης δεν έχουμε κάτι αξιόλογο

Πάνω που λέγαμε ότι δεν έχουμε φάση, ο Κυζιρίδης χάνει απίστευτη ευκαιρία από τα 5 μέτρα στέλνοντας την μπάλα αουτ μετά από παράλληλη του Προύντση, ίσως από υπερβολική σιγουριά.

Γκολ 0-1

Ανοίγει το σκορ ο Εδεσσαϊκός

Φοβερό σουτ του Τεμερτζόγλου έξω από την περιοχή, κοντά στα 20 μέτρα ,καμία αντίδραση από τον τερματοφυλακα και 0-1 για τους Πράσινους στο 33ο λεπτό

Ημίχρονο

Στο δεύτερο ημίχρονο, γκολ 1-1 στο 50ο λεπτό, ισοφαρίζει ο Αστέρας Καληράχης με σουτ έξω από την περιοχή

60ο λεπτό καλή στιγμή για τον Εδεσσαϊκό, σουτ του Ντογου λίγο αουτ η μπάλα

65o λεπτό ΔΟΚΑΡΙ για τον Εδεσσαϊκό σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυζιρίδη

Αλλαγή, στο 70ο λεπτό θα περάσει ο Σπαρτιάτης στην θέση του Κατικαρίδη

Θα περασει και ο Σουκιας στην θέση του Γιαννόπουλου στο 85ο λεπτο

Αναγκαστική αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό στο 88ο λεπτό, αποχωρεί ο Τάσος Κουκουλεκης και θα περάσει ο μικρός του αδερφός Δημήτρης