Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ο Α.Σ. Γιαννιτσά φιλοξένησε στο Δημοτικό στάδιο Γιαννιτσών την ομάδα του Εδεσσαϊκού.
Τεντζερη, Ερυθροπουλο, Αβραμιδη, Μωυσιδη Γιαννόπουλο, Νικολαΐδη, Κεραμυδα, Μαυροπουλο, Καλαμπακα, Κολεβ,Κάλλία.Τεμερτζογλου, Προυντση,Κατικαριδη,Κυζιριδη, Ταουσιανη, Ντόγο, Φουδουλη, Αταλασιδη, Μεληκιωτη
Τεντζερης, Αβραμιδης, Νικολαΐδης, Μωυδιδης, Γιαννόπουλος, Τεμερτζογλου, Προυντσης, Κυζιριδης, Ταουσιανης, Ντογος και Μεληκιωτης
2ο λεπτό πρώτο σουτ απο τον Μεληκιωτη άουτ
7ο λεπτό τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαικό
Ο Μεληκιωτης κρέμασε τον Μουτσα μετά από ασίστ του Ντογου με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ
20ο λεπτο Δοκάρι για τα Γιαννιτσά σε σουτ του Τσιακαλου, ο Τεντζερης έβγαλε το σουτ με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι
Γκολ 1-0 για τα Γιαννιτσά, ανοίγουν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 26ο λεπτό
35o λεπτο ο Μεληκιωτης βγήκε από πίσω αλλά ο βοηθός σήκωσε offside σε μια οριακή φαση
Μεγάλη ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές
43ο μεγάλη απόκρουση του Τεντζερη σε σουτ έξω από την περιοχή, στην συνέχεια θα σκοράρει η Αναγέννηση από θέση offside. Ως μη γενομένη η φάση έχει σηκώσει την σημαία ο βοηθός
Αλλαγές για τον Εδεσσαικό στο 70ο λεπτό
Θα περάσουν οι Κατικαριδης και Μαυροπουλος αντί των Τεμερτζογλου και Γιαννόπουλο
85ο λεπτό απευθείας εκτέλεση του φάουλ του Κυζιριδη στα χέρια του Μουτσα
Λήξη αγώνα, ΑΣ Γιαννιτσά-Εδεσσαϊκός 2-1.

One comment

1. Γιαννιτσά

Ηταν μια σύντομη περιγραφή του ματς. Βάλτε και σχόλια μέσα στο άρθρο σας και ανεβαστε περισσότερα άρθρα και περιεχόμενο για τον ΑΣ Γιαννιτσά !!