Α.Σ. Γιαννιτσά – Π.Α.Ο. Κουφαλίων 1-0

Νίκη για την ομάδα του Α.Σ. Γιαννιτσά με 1-0 του Π.Α.Ο. Κουφαλίων και βαθμολογική ανάσα, στο εντός έδρας παιχνίδι το απόγευμα του Σαββάτου 1 Δεκεμβρίου, στο Δημοτικό Στάδιο.

Στο 11ο λεπτό μπήκε στη περιοχή ο Καραγιάννης από δεξιά, αλλά η παράλληλη συρτή μπαλιά του προς τον Παντελίδη μπλοκαρίστηκε από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Καταπληκτικό σουτ από τον Πέλκα στο 31ο λεπτό, εντυπωσιακή εκτίναξη του τερματοφύλακα στην αριστερή πλευρά του που αποκρούει σε κόρνερ με τον διαιτητή να δείχνει άουτ!!!

Το γκολ μπήκε στο 40ο λεπτό από τον Ζαρογιάννη. Α.Σ. Γιαννιτσά – Π.Α.Ο. Κουφαλίων 1-0

Τεράστια ευκαιρία με τον Ευθυμιάδη στο 46ο λεπτό να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του ΑΣ αλλά το σουτ που έκανε το απέκρουσε ο τερματοφύλακας με τα πόδια του.

Αποβάλλεται ο Πέλκας στο 63ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη, με 10 παίκτες συνεχίζει η ομάδα των Γιαννιτσών.

Αλλαγή για την ομάδα του ΑΣ Γιαννιτσά στο 84ο λεπτό, στη θέση του Ευθυμιάδη ο Χουσεΐνογλου.

Τεράστια επέμβαση του Κύρου στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων που κρατάει το 1-0 υπέρ της ομάδας των Γιαννιτσών.

Λήξη: Α.Σ. Γιαννιτσά – Π.Α.Ο. Κουφαλίων 1-0