Βόλος: Συντριβή σε φιλικό με 6-2 από την Ουτρέχτη

Ο Βόλος γνώρισε βαριά ήττα με 6-2 στο τέταρτο φιλικό του επί ολλανδικού εδάφους από την Ουτρέχτη το βράδυ του Σαββάτου, με τον Τάσο Δουβίκα

ο οποίος πέρσι αγωνίστηκε στην ομάδα της Μαγνησίας, να πετυχαίνει δύο γκολ για τους Ολλανδούς.
Η ομάδα του Αμπασκάλ δεν μπόρεσε να κοντράρει την Ουτρέχτη, η οποία κατάφερε να πάρει γρήγορα το προβάδισμα με τον Δουβίκα να πετυχαίνει δύο γκολ (29′, 34′) και ο Τίμπερ στο 33′ να σημειώνει το 3-0.
Οι Βολιώτες αντέδρασαν και πριν την ανάπαυλα ο Βαν Βέερτ μείωσε σε 3-1, ενώ ο Νίνης στο 56′ έκανε το 3-2, ωστόσο στη συνέχεια κατέρρευσαν και δέχτηκαν άλλα τρία γκολ.
Ο Μπαλκ με δύο γκολ (68′, 86′) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 503 και ο Βαν Ντε Στρικ στο 89′ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 6-2.
Η σύνθεση του Βόλου στο πρώτο ημίχρονο: Κλέιμαν, Κούζντρα, Γκιουλέν, Ρομέρο, Φερράρι, Τσοκάνης, Φερνάντες, Μπαριέντος, Πουρίτα, Μπαρτόλο και Φαν Βέερτ
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος, Νίνης, Ροσέρο, Λογαράς, Τριανταφύλλου και Τερεζίου.