Τελευταίες Ειδήσεις

Β’ Ημιτελικός Κυπέλλου Πέλλας: Ο Εδεσσαϊκός πήρε την πρόκριση από τον Αλμωπό

Στο Δημοτικό Στάδιο της Αριδαίας πραγματοποιήθηκε ο Β’ Ημιτελικός Κυπέλλου Πέλλας με τον Αλμωπό Αριδαίας να υποδέχεται τον Εδεσσαϊκό

για να υπερασπιστεί το 1-0 του πρώτου αγώνα
Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε από την ΕΠΣ ο κ. Βασίλης Φωτιάς με βοηθούς τους κυρίους Αθαν.Δέλλιο και Νικ.Δεμερτζή.

Γκολ 1-0 ο Αλμωπος μόλις στο 3ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ απορ τα δεξιά και κεφαλιά του Μεντη απο το υψος της μικρής περιοχής
31ο λεπτο μεγάλη στιγμή για τον Εδεσσαϊκό με τον Παπαδημητρίου να σουτάρει από κοντά με τη μπάλα να κοντράρει τελευταία στιγμή στα πόδια αμυντικού
Στη συνέχεια της φάσης σουτ του Παπαγεωργίου η μπάλα στα χέρια του Μενιου
Κίτρινη κάρτα στον Αγγελο
42ο λεπτό ωραία ανάπτυξη με τον Παπαγεωργίου να σπάει στον Κωνσταντινίδη με την τελική πάσα να κόβεται πάλι την τελευταία στιγμη.
Κίτρινη στον Χαραβητιδη από τον Φωτιά.
47ο ο Παπαδημητρίου βγήκε μόνος από τα αριστερά πρόλαβε τον Μενιο στην εξοδο πάσαρε στο κενό χώρο με τους παίκτες του Αλμωπου να διώχνουν
Ημίχρονο
Αλμωπος-Εδεσσαικος 1-0
Με 2 αλλαγές ξεκινάει ο Εδεσσαικος το δεύτερο ημίχρονο
Θα περάσουν οι Λαφαζανιδης και Ντογος στις θεσεις των Γκαρακλιδη και Πασσαλη
51ο Μεγάλη απόκρουση του Ραφα που κρατάει το 1-0 πέφτοντας δεξιά στη γωνία του
Τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό με τον Ταουσιανη στο αμέσως επόμενο λεπτό. Ο Τάου βρέθηκε μόνος με τον Μένιο πλάσαρε με τον τερματοφύλακα του Αλμωπου να αποκρούει σε κόρνερ.
75ο λεπτο το 1-0 παραμένει με τους Πράσινους να είναι καλύτεροι και να προσπαθούν για την ισοφάριση
83ο λεπτο σέντρα του Κιορτση κεφαλιά του Λαφα αουτ
Πλησιαζουμε το 90
Ολα δείχνουν παράταση
92ο λεπτο Καλή σέντρα απο τα αριστερά του Κιορτση ο Μένιος με διπλή προσπάθεια πιάνει τη μπάλα.