Tuesday, 23 April, 2024

Δόξα Μαυροβουνίου – ΑΣ Πρόμαχοι 4-1

Εύκολο απόγευμα για τους κυπελλούχους Πέλλας με αντίπαλο την ομάδα των Προμάχων και συνεχίζουν να βρίσκονται στο κυνήγι της πρώτης θέσης.

Δυναμικά μπήκε η ομάδα του Μαυροβουνίου και έχασε 3 ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ πριν το καταφέρει τελικά στο 25ο λεπτό με τον Ρέντζια με ένα όμορφο τελείωμα. Η ομάδα των Προμάχων προσπάθησε αρκετά αλλά η διαφορά δυναμικότητας έπαιξε ρόλο και έτσι στο 55’ ο Νάτσης διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχος, ενώ 5 λεπτά μετά ο Καπουσούζης έγραψε το 3-0 και επί της ουσίας «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του.

Τα εναπομείναντα λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα χωρίς κάτι να αλλάξει μέχρι που μπήκαμε στις καθυστερήσεις, εκεί ο Καπουσούζης μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το 4ο για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι «πέτυχαν» το γκολ της τιμής στο 94’ μόνο που σκόρερ ήταν ο Ζαχαριάδης των γηπεδούχων ο οποίος με αυτογκόλ έγραψε το τελικό 4-1.