Saturday, 20 April, 2024

Δόξα Μελισσίου-Άρης Νησίου 1-0

Στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής στο Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίου, διεξήχθη το ντέρμπι της αγωνιστικής μεταξύ της τοπικής Δόξας Μελισσίου και του ισχυρού Άρη Νησίου.
Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και παρα τις λιγοστές ευκαιρίες των γηπεδούχων έληξε ισόπαλο 0-0.
Στην επανάληψη η ομάδα του Γιάννη Γυριχίδη, μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο, είχε την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού, πίεσε τους φιλοξενούμενους, δημιούργησε κι έχασε ευκαιρίες και τελικά στο 80΄μετά από εξαιρετικό συνδυασμό τη ςεπιθετικής γραμμής, ο εξαιρετικός και σήμερα Πισμισάκης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή τίναξε τα δίχτυα του Πιστοφίδη γραάφοντα; Το 1-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
Η διαιτησία του κ. Ατζαμιδάκη, χωρίς ιδιαίτερα λάθη.
Η σύνθεση της νικήτριας (Γ. Γυριχίδης), Δεληχατζής, Κοκκινίδης, Ξανθόπουλος, Κυργερίδης, Τζάτζης, Γεωργιάς, Τσάλμας (Γιοβάνογλου), Λιτοβολής, Σαρρής (Χατζηδάκης), Κυζιρίδης (Θεοδωρούδης), Πισμισάκης.