Thursday, 18 April, 2024

Δόξα Μελισσίου: Πρώτο φιλικό με νίκη!

Το πρώτο φιλικό παιχνίδι, στα πλαίσια της προετοιμασίας, ενόψει των αγώνων του Κυπέλου και πρωταθλήματος της Α1, έδωσαν η Δευτεραθλήτρια Πέλλας Δόξα Μελισσίου

με τη νεανική ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσών στο Δημοτικό στάδιο Μελισσίου.
Ο αγώνας έγινε κάτω από δυσμενείς συνθήκες (35C).Η Ομάδα των Μαυραετών παρατάχθηκε με πολλές απουσίες, λόγω καλοκαιρινών διακοπών, πολλών ποδοσφαιριστών.
Οι προπονητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν πολλούς νέους ποδοσφαιριστές και να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα.
Στο πρώτο ημίχρονο, οι νεαροί ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων, κινήθηκαν καλύτερα στο γήπεδο, με περισσότερη ζωντάνια και φρεσκάδα και προήγηθηκαν στο 30΄ με 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πιο ορεξάτοι, με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας και με δυο γκολ, που πέτυχε ο Δ. Λιτοβολής στο 55΄ και το 70΄, πέτυχαν το τελικό 2-1.