Friday, 19 April, 2024

Εδεσσαϊκός-Ηρακλής Αμπελοκήπων 4-1

Για το Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, σήμερα, Κυριακή 27 Μαρτίου στο Δημοτικό γήπεδο Ριζαρίου, 19η Αγωνιστική, ο Εδεσσαϊκός υποδέχθηκε τον Ηρακλή Αμπελοκήπων

σε μία ακόμη νικηφόρα συνάντηση με τελικό σκορ 4-1 (3-1 κέρδισε η Έδεσσα μέσα στους Αμπελόκηπους στο προηγούμενο μεταξύ τους ματς).

Οι Πράσινοι που διανύουν περίοδο φόρμας προέρχομενοι από συνεχή θετικά αποτελέσματα, και σήμερα πέτυχαν μια ακόμα νίκη.

Η 19η αγωνιστική ξεκίνησε εχθές με τη δύσκολη επικράτηση του Μακεδονικού με 1-0 κόντρα στον ΟΦ Αγίου Ματθαίου.

Η επόμενη αγωνιστική (20η) είναι εμβόλιμη την Τετάρτη 30 Μαρτίου με τον Εδεσσαϊκό να ταξιδεύει στα Γρεβενά για να αντιμετωπίσει τον Αστέρα Καληράχης.

Ο Αλέκος Κουρτογλου ξεκίνησε με τους Τεντζέρη, Κουκουλεκη, Καλαμπάκα, Μωυσίδη, Γιαννόπουλο, Τεμερτζόγλου, Κυζιρίδη, Σπαρτιάτη, Ντόγο και Μεληκιώτη.

3ο πρώτη καλή στιγμή με τον Μεληκιώτη να πλασάρει στα χέρια του goalkeeper

8o λεπτό σουτ του Ντογου κόρνερ η μπάλα

18o ωραία ανάπτυξη του Εδεσσαϊκού πολύ καλό διαγώνιο σουτ του Σπαρτιάτη η μπάλα θα περασει αουτ

Γκολ 1-0

Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του Στέφανου Ντογου μετά από σέντρα του Σπαρτιάτη

Γκολ 2-0

Ο Εδεσσαϊκός διπλασιάζει τα τέρματα  στο 32ο λεπτό με κεφαλιά του Μεληκιώτη μετά από σουτ του Προύντση και αφού πρώτα κόντραρε η μπάλα στον αμυντικό

Γκολ 3-0

Υποδειγματική αντεπίθεση με τον Τεμερτζόγλου να σπάει την μπάλα στον Μεληκιώτη ο οποίος αφού περνάει και τον τερματοφύλακα διαμορφώνει το 3-0,πετυχαινοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα

Ημίχρονο

Εδεσσαϊκός – Ηρακλής Αμπελοκήπων 3-0

Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν έγιναν αλλαγές

48ο η πρώτη καλή στιγμη του δεύτερου ημίχρονου ανήκει στον Ηρακλή, πολύ καλό σουτ λίγο αουτ από την εστία του Τεντζέρη

50ο λεπτό όχι του Τεντζέρη σε τετ τα τετ που κρατάει το μηδέν

Γκολ για τον Ηρακλή με σουτ έξω από την περιοχή που μειώνει σε 3-1 στο 56ο λεπτό με τον Ντολαπτση

Αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό, θα βγει ο Σπαρτιάτης και θα περάσει ο Κατικαρίδης

Γκολ 4-1

Ο Εδεσσαϊκός σημειώνει και τέταρτο goal με πλασέ του Γιώργου Κατικαρίδη στο 65ο λεπτό