Thursday, 25 April, 2024

Εδεσσαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0

Πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς με τον Εδεσσαϊκό να υποδέχεται τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής

Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο του Ριζαρίου.

Άτυπα ήταν η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, στην ουσία όμως ο πρώτος γύρος ολοκληρώνεται την Τετάρτη, όπου θα διεξαχθεί η εμβόλιμη 10η αγωνιστική, με την ομάδα της Έδεσσας να αντιμετωπίζει την Θύελλα Σαρακηνών.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας, κατάφερε τελικά και πήρε το αποτέλεσμα της ισοπαλίας, απέναντι σε έναν Εδεσσαϊκό, που ήθελε, αλλά δεν μπορούσε να πάρει τη νίκη. Λίγο οι ελλείψεις, λίγο η ατυχία, αλλά και το καλό αμυντικό στήσιμο της αντίπαλης ομάδας, όλα μαζί συνετέλεσαν, στο να υπάρξει “λευκή” ισοπαλία στο παιχνίδι, που δεν είχε ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους.

10ο λεπτό το 0-0 παραμένει με την Εδεσσαϊκός να φωνάζει και για ένα μαρκάρισμα πάνω στην Ταουσιανη στην μεγάλη περιοχή

25o λεπτό διπλη ευκαιρία με τους Κυζιρίδη, Ταουσιάνη να μην μπορούν να κερδίσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα

Ημίχρονο 0-0

Ο Εδεσσαϊκός όπως και στο πρώτο, έτσι και στο δεύτερο ημίχρονο έχει τα ηνία, προσπαθώντας να διασπάσει την πολύ καλή οργανωμένη αμυντική λειτουργία των Τρικάλων

Τεράστια ευκαιρία στο 70ο λεπτό με τον Ντόγο, με τον Αργυρόπουλο να πραγματοποιεί την απόκρουση της χρονιάς…

Τέλος αγώνα, Εδεσσαϊκός-Μ.Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0.