Wednesday, 17 April, 2024

Εδεσσαϊκός-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 3-2

Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, ο Εδεσσαϊκός έκανε την ανατροπή σήμερα και νίκησε με σκορ 3-2 στην 7η αγωνιστική, στο γήπεδο Ριζαρίου.
Μετά από δύο συνεχόμενα εκτός έδρας παιχνίδια για τον Εδεσσαϊκό, οι Πράσινοι επέστεψαν στην έδρα τους για να αντιμετωπίσουν τον περσινό πρωταθλητή Ποσειδώνα Μηχανιώνας.
Μόλις στο 4ο λεπτό, ψυχρολουσία για τους Πράσινους…Γκολ 0-1 ο Ποσειδώνας, ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ του Κουτσικοβαγγελη από την μικρή περιοχή.
10ο λεπτό σουτ του Ντόγο στα χέρια του τέρμα
12ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία κεφαλιά του Μωυσίδη απόκρουση σε κόρνερ
Πιέζει ο Εδεσσαϊκός που έχει ήδη κερδίσει 4 κόρνερ
Γκολ 1-1, από τον Γρήγορη Κυζιριδη
Στο 22ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός ισοφαριζει με τον πρώτο σκόρερ του με ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή
28ο λεπτό σύγκρουση του Μωυσίδη στο κέντρο
Στο έδαφος ο αρχηγός του Εδεσσαϊκού, ας ελπίσουμε να μην είναι τίποτα σοβαρό
Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Κουτσικοβαγγελη
Με 10 παίκτες συνεχίζει η Μηχανιωνα
Σηκώθηκε ο Μωυ, ευτυχώς.
35ο λεπτό το 1-1 παραμένει
Πάλι στο έδαφος ο Μωυ που ζαλίζεται και δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει από το δυνατό χτύπημα
Αναγκαστική αλλαγή
Θα περάσει ο Μαυροπουλος στην θέση του Μωυσίδη με τον Αβραμίδη να περνάει στόπερ
46ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό με τον Κυζιριδη να σουτάρει και πάλι με την μια αλλά η μπάλα να κοντράρει λίγο πριν περάσει την γραμμή
Ημίχρονο Εδεσσαϊκός-Ποσειδώνας Μηχανιωνας 1-1
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
Πέναλτι για τον Εδεσσαϊκό σε ανατροπη του Μεληκιωτη μετά από διαγώνια πάσα του Ντογου
Στην εκτέλεση ο Κυζιριδης, γκολ 2-1. Ο Εδεσσαϊκός με δύο goal του Κυζι ανατρέπει την εις βάρος του κατάσταση
52ο λεπτό κεφάλια του Ιγνατιδη λίγο άουτ
53ο λεπτό νέα ανατροπή στην περιοχή του Ποσειδώνα στον Προυντση με τον ρεφερυ να δίνει συνέχεια στο ματς
Ληξη αγώνα
Οι Πράσινοι πετυχαίνουν την 5η νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνουν τους 15 βαθμούς, βρίσκονται στην 2η θέση έχοντας το 3/3 στο μαγευτικό Ριζάρι!