Friday, 19 April, 2024

Εδεσσαϊκός: Τεράστια νίκη επί του Ηρακλή Αμπελοκήπων, 3-1

Ο Εδεσσαϊκός κόντρα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων στην 8η αγωνιστική, κατάφερε τη νίκη με σκορ 3-1! Το ματς κόντρα στον Ηρακλή είναι το πέμπτο εκτός έδρας για φέτος
Πρώτος σκόρερ της ομάδας είναι ο Κυζιρίδης με 7 goal, ο Μεληκιώτης ακολουθεί με 3 ενώ 1 έχει πετύχει και ο Κατικαρίδης.
Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ ο κύριος Aσβεστοπουλος με βοηθούς τους κυριους Ζιγκεριδη και Μαυριδη όλοι του Συνδέσμου Κιλκίς.
Οι Πράσινοι παρατάχθηκαν με τους Τεντζέρη, Νικολαΐδη, Αβραμιδη, Μωυσιδη, Γιαννόπουλο, Προυντση, Τεμερτζογλου, Κυζιριδη, Ντογο, Αιδονιδη και Μεληκιωτη
Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ στο 8ο λεπτό με κεφαλιά του Ντογου
Ήταν μια εξαιρετική συνεργασία Αιδονιδη, Αβραμιδη από τα δεξιά, ο Αβραμιδης έκανε εξαιρετική σέντρα και ο Ντογος με κεφαλιά έκανε το 0-1
30ο λεπτό πάντα στο 0-1
38ο λεπτό εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Ντογου που πήγε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
40ο λεπτό νέα εξαιρετική ατομική του Ντογου που σπάει την κατάλληλη στιγμή στον Τεμερτζογλου ο οποίος κόβεται την τελευταία στιγμή
ΔοκάριΙ για τον Εδεσσαϊκό στο 42ο λεπτομε τον Μεληκιωτη μετά από ασίστ του Κυζιριδη, ο Μέλη πλάσαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας αποκρούσε με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι
Γκολ 0-2
Φοβερό σουτ του Αβραμιδη, ασταθής απόκρουση του τέρμα και ο Μεληκιωτης από κοντά πλασάρει διαμορφωνοντας το 0-2.
Γκολ 1-2 ο Ηρακλής μειώνει στις καθυστερήσεις με κοντινή προβολή μετά από κόρνερ,
Έχει προηγηθεί πεντακάθαρο φάουλ στον Τεντζερη με τον ρεφερυ να δείχνει σέντρα
Ημίχρονο στους Αμπελόκηπους
Ηρακλης Αμπελοκήπων-Εδεσσαϊκός 1-2
Αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό, μπαίνει ο Σπαρτιάτης στη θέση του Αιδονιδη
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
Κόκκινη κάρτα για τον Ηρακλή στο 52ο λεπτό, ο Σπαρτιάτης έφευγε μόνος και ο Τσολακιδης τον σταμάτησε αντικανονικά
60ο λεπτό αλλαγή θα περάσει ο Ταουσιανης αντί του Ντογου
Γκολ 1-3
Φοβερο γκολ από τον Νικολαίδη στο 70ο λεπτό, ο Νικολαΐδης έπιασε το σουτ με την μια από διαγώνια με την μπάλα να καταλήγει στο δεξί παραθυράκι του τερματοφυλακα
73ο λεπτό αλλαγή θα περάσει ο Κατικαριδης αντί του Τεμερτζογλου
Αλλαγές
Θα περάσουν οι Καλαμπάκας και Καλλιας στις θέσεις των Προυντση και Νικολαίδη
87ο λεπτό φοβερή ατομική ενέργεια του Κυζιριδη, φοβερή και η απόκρουση σε κόρνερ από τον goalkeeper
Μεγάλη νίκη του Εδεσσαϊκού μέσα στην έδρα του Ηρακλή Αμπελοκήπων.
Ο Εδεσσαϊκός μετά τη σημερινή νίκη φτάνει τους 18 βαθμούς και οδηγεί την κούρσα.