Thursday, 25 April, 2024

Εδεσσαϊκός: Τεράστια νίκη στον Εύοσμο

Όταν θέλεις κάτι το παίρνεις!
Αυτός είναι ο γενικός κανόνας, και αυτό έκανε πράξη και η ομάδα του Εδεσσαϊκού στον Εύοσμο.
Όχι μόνο πήρε τη νίκη, αλλά θριάμβευσε κιόλας, καθώς νίκησε τον Αγροτικό Αστέρα, με το ευρύ σκορ 1-4! Η ομάδα αιφνιδιάστηκε στην αρχή αφού μόλις στο 3 λεπτό δέχτηκε γκολ, αλλά δεν πτοήθηκε.
Μέσα σε 20 λεπτά, από την στιγμή που δέχτηκε το γκολ, έκανε την μεγάλη ανατροπή με το σκορ να γίνεται 1-3!
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε και το τέταρτο γκολ, με αποτέλεσμα η ομάδα της Έδεσσας, να φύγει με την θριαμβευτική νίκη και να σκαρφαλώσει στους 17 βαθμούς.
Με ανεβασμένη πλέον την ψυχολογία, ο Εδεσσαϊκός υποδέχεται την Τετάρτη τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

Ο Εδεσσαϊκός εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες προς τον πρόεδρο κ. Παπαβραμίδη καθώς και σε όλα τα μέλη του Αγροτικού Αστέρα για την άψογη φιλοξενία και την παροχή κάθε δυνατής διευκόλυνσης προς όλα τα μέλη της αποστολής, κατά τη διάρκεια της σημερινής αναμέτρησης.
Τέτοιες ενέργειες και συμπεριφορές προάγουν τον ποδοσφαιρικό πολιτισμό. Ο Εδεσσαϊκός δεσμεύεται να ανταποδώσει και παράλληλα εύχεται καλή συνέχεια στην ομάδα του Αγροτικού Αστέρα. Επίσης, συγχαίρει τη διαιτητική τριάδα κκ. Δημητριάδη Στέφανο, Κωστογλου Ηλία και Κουρα Ιωάννη του Συνδέσμου Χαλκιδικής για την άψογη διαιτησία τους στο σημερινό παιχνίδι της ομάδας με τον Αγροτικό Αστέρα.