Η ποδοσφαιρική αναμέτρηση της ομάδας της Έδεσσας, κόντρα στην Κοζάνη για την 3η φάση του κυπέλλου Ελλάδας, στο Δημοτικό Στάδιο Ριζαρίου

δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα για την ομάδα στο νοκ άουτ μάτς, καθώς υπέκυψε σε άτυχες στιγμές και αυστηρότητα της διαιτησίας… και οδηγήθηκε στον αποκλεισμό.
10ο λεπτό πολύ αυστηρό φάουλ και ακόμα πιο αυστηρή κίτρινη κάρτα στον Μωυ
Στην συνέχεια της φάσης η κεφάλια θα περάσει ελάχιστα άουτ από την εστία του Τεντζερη
Νέο φάουλ για την Κοζάνη. Η κεφάλια θα περάσει άουτ στο 12ο λεπτό με τον βοηθό να έχει σηκώσει την σημαία ως offside.
Πρωτη καλή στιγμή για τον Εδεσσαϊκό στο 19ο λεπτό σουτ του Ντογου στα χέρια του Κυριακίδη η μπάλα.

Γκολ 0-1 για την Κοζάνη στο 21ο λεπτό με πλασέ στην γωνία του Τεντζερη με υποψία offside
Γκολ 0-2 για την Κοζάνη στο 31ο λεπτό
Άσχημη εξέλιξη για τον Εδεσσαϊκό
Νέα καλή στιγμή για την Κοζάνη το σουτ θα περάσει αουτ
Σηκώθηκε από τον πάγκο ο Κατικαρίδης
Μεγάλη απόκρουση του Κυριακίδη στο 45ο λεπτό σε κόρνερ σε κεφάλια του Προυντση
Κορνερ, χέρι σε αμυντικό της Κοζάνης με τον διαιτητή να σφυρίζει τη λήξη του ημιχρονου!
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
Μία αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό. Πέρασε ο Κατικαριδης στη θέση του Προυντση
46ο ο Μεληκιωτης βγήκε από τα πλάγια πλάσαρε με τον Κυριακίδη να αποκρούει και τον βοηθό να σηκώνει την σημαία για offside κάτω από έντονες από δοκιμασίες
Μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό στο 51ο λεπτό με τον Μεληκιωτη να πλασάρει και τον Κυριακίδη να αποκρούει με τα πόδια
ΔΟΚΑΡΙ ΟΡΙΖΌΝΤΙΟ για τον Εδεσσαϊκό στο 55ο λεπτό σε βολ πλανε του Αβραμίδη
Γκολ 1-2
Μειωνει ο Εδεσσαικος στο 58ο λεπτό με ψύχραιμο πλασέ του Ταουσιανη μετά από κάθετη μπαλιά του Κυζιρίδη
Γκολ 1-3 για την Κοζάνη στο 60ο λεπτό μετά από κόρνερ και δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή
Κρίμα κόντρα στην ροή, πάνω που μείωσε η ομάδα της Έδεσσας, ξαναβρίσκει πίσω στο σκορ με δύο τέρματα.
67ο λεπτό θα περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Μισκος στην θέση του Ντογου
75ο λεπτό σουτ του Γκίνη στα χέρια του Κυριακίδη η μπάλα
80ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για την Κοζάνη το σουτ αουτ
Διπλή αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό μη τους Ροδοβιτη και Κεραμυδα να περνούν τις θέσεις των Γκίνη και Αηδονιδη
85ο λεπτό σουτ του Ροδοβιτη λίγο αουτ
5η αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό θα περάσει ο Μυλωνας στην θέση του Μωυσίδη
90ο νέα τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό να μειώσει πλασέ του Μεληκιωτη με τα ακροδαχτυλα ο Κυριακίδης σε κόρνερ