Δόξα Μελισσίου-Λυκόστομο 1-0

Οι Μαυραετοί στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Πέλλας, παίζοντας το καλύτερο τους φετινό παιχνίδι

στο Δημοτικό Στάδιο Μελισσίου, νίκησαν τους πρωτοπόρους της κατηγορίας με σκορ 1-0, Θύελλα Λυκοστόμου- σκορ που θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο αν οι γηπεδούχοι ήταν πιο προσεχτικοί στις τελικές προσπάθειες.

Οι παίκτες της ΔΟΞΑΣ, μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο ήλεγξαν το παιχνίδι, είχαν πλήρη υπεροχή και κατοχή και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για να πετύχουν τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν νωθροί και χωρίς φρεσκάδα στο παιχνίδι τους. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο εκπληκτικός Πισμισάκης με επέλαση κι αριστερό δυνατό σουτ στο 17΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, αλλά δεν είχαν τη φρεσκάδα και το καθαρό μυαλό, να πετύχουν κάτι, αγωνιζόμενοι ανορθόδοξα με σέντρες. Τελικά τις πιο καλές ευκαιρίες και σε αυτό το ημίχρονο τις σπατάλησαν οι γηπεδούχοι.