Η απονομή του Κυπέλλου στον Εδεσσαϊκό (video)

Σε ένα πολύ δυνατό ματς, στο γήπεδο των Γαλατάδων, το απόγευμα της Τετάρτης, 24 Απριλίου, ο Α.Σ. Γιαννιτσά άντεξε την πίεση του πρώτου 20λέπτου

ισορρόπησε και άρχισε να δημιουργεί ευκαιρίες χωρίς ωστόσο κάποια από τις δύο ομάδες να απειλήσει ιδιαίτερα.

Το 2ο ημίχρονο έκρυβε πολλές συγκινήσεις, αρχικά ο Α.Σ. Γιαννιτσά κατάφερε να προηγηθεί με μια κεφαλιά του Παντελίδη στο 70ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Πέλκα.
Από το 80ο λεπτό και μετά ο Εδεσσαϊκός πίεσε την άμυνα της ομάδας των Γιαννιτσών και μόλις μία στιγμή αδράνειας στοίχισε την ισοφάριση στο 89ο λεπτό από τον Εδεσσαϊκό.

Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και έτσι οι δύο ομάδες έφτασαν στα πέναλτι, με νικητή τον Εδεσσαϊκό με σκορ 5-6 έπειτα από 8 εκτελέσεις πέναλτι για κάθε ομάδα.

Ακολούθησαν οι βραβεύσεις προς παράγοντες και πρώην διεθνείς που τίμησαν τον αγώνα με την παρουσία τους.

φωτογραφίες: Εδεσσαικός fc – Γιώργος Δημητριάδης