Friday, 19 April, 2024

Μάνδαλο-Εθνικός Γιαννιτσών 2-2

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Μάνδαλο, όπου η τοπική Δόξα και ο Εθνικός Γιαννιτσών αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.
Στο πρώτο ημίχρονο το Μάνδαλο εκμεταλλεύτηκε πλήρως τα κενά διαστήματα του Εθνικού και με σκόρερ τον Κηλίκη πέτυχε 2 όμορφα γκολ δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.
Στην επανάληψη ο Εθνικός σαφώς καλύτερος έλεγξε πλήρως το ημίχρονο αυτό και με σκόρερ των Σιδέρη 64’και Σιδωρη 90+3 έφτασε στην πολυπόθητη ισοπαλία και στο 2-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 300 και πλέον φίλαθλοι, του ποδοσφαίρου του νομού μας και σίγουρα το θέαμα που είδαν κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον τους έως το τέλος.
Κορυφαίος των γηπεδούχων ο Κιλίκης, που έδειξε ότι είναι αειθαλής με 2 όμορφα γκολ που πέτυχε και τα πολλά τρεξίματα που είχε όσο έπαιξε ενώ για τον Εθνικό εντυπωσιακό παιχνίδι πραγματοποίησε ο Χατζηστεφάνου.
Το παιχνίδι είχε 3 αποβολές 68′ Τσουλχαι και στις καθυστερήσεις Τζουρτζος και Σιδέρης.
πηγή: Ματιές Πέλλας