Wednesday, 24 April, 2024

Πολύ κοντά στην Γ΄ Εθνική ο Αλμωπός

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με δύο ανατροπές και γκολ του Αλμωπού στην εκπνοή του αγώνα, η ομάδα της Αριδαίας επικράτησε με 3-2 της Νάουσας και βρίσκεται μια ανάσα από την άνοδο στην Γ΄ Εθνική.

Μετά από το πρώτο ημίχρονο που έληξε χωρίς τέρματα, ο Γ. Ελευθεριάδης έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, αλλά η ομάδα του Βαγγέλη Ντίσιου ισοφάρισε με αυτογκόλ του Μπογδάνη στο 66΄ και πέντε λεπτά αργότερα πήρε το προβάδισμα με τον Λαμπριανίδη. Οι παίκτες του Γιώργου Τυριακίδη πίεσαν στη συνέχεια για την ισοφάριση και τα κατάφεραν με τον Καραδήμο στο 80΄, ενώ λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα, ο Καραγιάννης πέτυχε το νικητήριο γκολ ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Πλέον ο Αλμωπός μπορεί να πάρει την άνοδο ακόμα και με ήττα στο τελευταίο παιχνίδι με το Στρατώνι, το οποίο κέρδισε σήμερα με 2-0 το Πάικο Γουμένισσας, και σε συνδυασμό αποτελέσματος με τον αγώνα της Νάουσας με την Γουμένισσα.