Thursday, 28 March, 2024

Στην 3η θέση η Ακαδημία Σκύδρας

Στον μικρό τελικό του πρωταθλήματος Παίδων που διεξήχθη την Τετάρτη η Ακαδημία Σκύδρας, παρά του ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να πάρει την 3η θέση απέναντι στον Αλμωπό Αριδαίας με σκορ 3-1.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, λογική η απογοήτευση και των δύο ομάδων λόγω του αποκλεισμού τους από τον μεγάλο τελικό, αλλά χάρισε στους θεατές 4 γκολ.

Το 0-1 το έκανε ο Λεβέντης στο 35ο λεπτό του αγώνα όταν μετά από πολλές κόντρες η μπάλα έφτασε σε αυτόν και έμελλε να είναι ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο η εικόνα της Σκύδρας βελτιώθηκε, μπήκε πιο ψυχωμένα και με τον καταπληκτικό Ελεζί που σημείωσε χατ τρικ [47′, 50′, 65′(πέναλτι)] έκανε την ανατροπή και πήρε άξια την 3η θέση.