Thursday, 25 April, 2024

Φιλική ήττα για τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης

Το πρώτο του φιλικό ενόψει της νέας σεζόν στην Γ΄ Εθνική πραγματοποίησε ο Απόλλων Κρύας Βρύσης στο Δημοτικό Στάδιο Έδεσσας και ηττήθηκε με 1-0 από τον Πανελευσινιακό, που συμμετέχει στο πρωτάθλημα της football league.

Ο προπονητής του Απόλλωνα, Νίκος Παπανώτας παρέταξε δύο διαφορετικές ενδεκάδες στα δύο ημίχρονα, ενώ το ίδιο έκανε και ο προπονητής των Ελευσίνιων, Τίμος Καβακάς. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 32ο λεπτό ο Στεφάνοβιτς με μακρινό σουτ. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο δε σημειώθηκε κάποιο άλλο τέρμα. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σιδηρόπουλος.

Απόλλων Κρ. Βρύσης (Νίκος Παπανώτας): Σκαπέρδας, Shera, Δανιηλίδης, Μισαηλίδης Μ., Κίτσας, Μισαηλίδης Π., Λυσίτσας, Ασλαμπανογλου, Χ΄στεφάνου, Σιδηρόπουλος, Σιδέρης.

(Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Παπαδόπουλος Χρ., Παπαδόπουλος Γ., Παπαδόπουλος Σ., Βοτάρης, Τάσος, Μπρέγου, Πετρίδης, Λαμπριανίδης, Ivic, Καρυπίδης, Νήρλας. Απουσίαζαν λόγω τραυματισμού οι Καρακάσογλου και Γκελοσάνι.

Πανελευσινιακός (Τίμος Καβακάς): Χιώτης, Λαμπάκης, Τσίγκος, Παπαπαναγιώτου, Ζώνας, Μουμίν, Δουκάκης, Stevanovic, Φλίγκος, Gbale, Aresenijevic.

(Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Σταυριανός, Ρεπετσάς, Κουμπαρούλης, Κων/νίδης, Ροζογιάννης, Νικολάου, Τοπτίδης, Κυράης, Χαρονάλης, Νικολάκης.