Ο τελικός κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας ζωντανά στο “Σέντρα Πέλλας radio”

Απολαύστε λεπτό προς λεπτό τον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας μέσα από το Σέντρα Πέλλας και ακούστε όλο το παιχνίδι μέσα από το “Σέντρα Πέλλας radio” σήμερα 17 Μαρτίου στις 15:30.

Ακούστε τον αγώνα ΕΔΩ

Το κείμενο ανανεώνεται συνεχώς.

Αλμωπός Αριδαίας – Δόξα Μαυροβουνίου 0-1

Οι συνθέσεις των ομαδων

Αλμωπος Αριδαίας (Τυριακίδης Γιώργος): Καραγιαννίδης, Σαμαρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Ελευθεριάδης, Μουσόνι, Πολύζος, Μούλας, Μέντης, Μιχαηλίδης, Στογιαννίδης, Κάρτσιος.

Δόξα Μαυροβουνίου (Προδρομίδης Σίμος): Καμπαλής, Ζαχαριάδης, Γάτσος, Σιδέρης, Σέρα, Μπρέγου, Ουζούνης, Καπουσούζης, Ρέντια, Γιαουρτζής, Καρυπίδης.

Διαιτητής: Δεμερτζής Χ.,

Βοηθοί Διαιτητή: Κουπαράνη, Τετραγώνης.

Ξεκίνημα αγώνα

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά

Μία προσπάθεια του Αλμωπού στο 4ο λεπτό να βγει μπροστά

Απευθείας άουτ ένα φάουλ του Καραγιαννίδη για τον Αλμωπό στο 11ο λεπτό

Ανέβηκε λίγο ο ρυθμός του αγώνα, παραμένει όμως το 0-0 στο 27ο λεπτό.

Στο 29ο λεπτό ο Καπουσούζης της Δόξας Μαυροβουνίου μπήκε από δεξιά με όμορφη προσπάθεια αλλά το μόνο που κέρδισε ήταν ένα κόρνερ, το οποίο πέρασε χωρίς κάποιο όφελος.

Κίτρινες κάρτες για τον Πολύζο (Αλμωπός) και τον Καρυπίδη (Δόξα) στο 30ο λεπτό.

Ανεβασμένη η Δόξα στα τελευταία λεπτά, στο 32ο λεπτό σέντρα-σου του Καρυπίδη περνάει παράλληλα χωρίς να μπορέσει ο Ρέντια να κάνει την προβολή και η μπάλα κατέληξε πλάγιο άουτ

Χωρίς κάτι αξιόλογο τα τελευταία λεπτά

3η κίτρινα κάρτα για τον Σέρα (Δόξα Μαυροβουνίου) για ένα πολύ σκληρό φάουλ πάνω στον Μιχαηλίδη στο 43ο λεπτό.

Στο 50ο λεπτό, 2η αλλαγή για τον Αλμωπό, Ελευθεριάδης Γιώργος αντί του Κάρτσιου

Ο Μουσόνι θα πλασάρει αλλά ο Καμπαλής θα καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία του, στο 54ο λεπτό.

Διαμαρτυρίες των παικτών του Αλμωπού για ένα φάουλ του Καπουσούζη που θεώρησαν ότι έπρεπε να δει κίτρινη κάρτα η οποία θα ήταν η 2η και θα έπαιρνε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

56ο λεπτό, κίτρινη κάρτα στον Γιαουρτζή.

Αλλαγή για την Δόξα Μαυροβουνίου στο 60ο λεπτό, Αποστολούδας περνάει στον αγωνιστικό χώρο αντί του Καπουσούζη ο οποίος είχε κίτρινη κάρτα και ήταν επίφοβο να δεχτεί ακόμη μία και να αποβληθεί.

Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Καρυπίδη ο οποίος μεταφέρθηκε με φορείο εκτός αγωνιστικού χώρου.

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Καρυπίδης, στο 62ο λεπτο θα μπει στη θέση του ο Γκότσης.

68ο λεπτό προσπαθεί να ισοφαρίσει ο Αλμωπός αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά τον Καμπαλή.

Παραλίγο το 0-2 για την Δόξα με μια πάρα πολύ ωραία προσπάθεια του Γιαουρτζή με ένα όμορφο τελείωμα αλλά ο Καραγιαννίδης σταμάτησε το σουτ στο 74ο λεπτό του αγώνα.

Κίτρινη κάρτα στον Γκότση (Δόξα) στο 80ο λεπτό.

Αλλαγή για τον Αλμωπό στο 83ο λεπτό, Παπαδημητρίου στην θέση του Μουλά.

Πεσμένος ο Καμπαλής στον αγωνιστικό χώρο.

Πάρα πολλές οι καθυστερήσεις των παικτών του Μαυροβουνίου μετά την επίτευξη του τέρματος τους.

Συμπληρώνεται το 90λεπτο, αναμονή για τις καθυστερήσεις.

2η κίτρινη στον Γκότση (Δόξα) για θέατρο και αποβάλλεται στο 91ο λεπτό.

6 λεπτά οι καθυστερήσεις.

Καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις… έχει ακόμη δρόμο ο τελικός.

Προσπαθεί ο Αλμωπός να φτάσει στην ισοφάριση αλλά δεν έχει βρει τον τρόπο να απειλήσει το Καμπαλή.