Friday, 19 April, 2024

Καρδία – Εδεσσαϊκός  4-1

Την Κυριακή  4 Μαρτίου o Εδεσσαϊκός αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα της Καρδίας στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής.

O Εδεσσαϊκός ξεκίνησε με τους Βόλτση, Ουζούνη, Τζατζανα, Μωυσιδη, Αβραμιδη, Παπαγεωργιου, Ταουσιανη, Χαραβητίδη, Γολιδόπουλο, Σκαθαρουδη και Ντογο.

Η Καρδία άνοιξε το σκόρ στο 8ο λεπτό με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή. Μετά το αρχικό σοκ ο Εδεσσαϊκός πήρε μέτρα μέσα στο γήπεδο και απείλησε στο 34ο λεπτό με τον Ταουσιάνη αλλά την προσπάθεια του σταμάτησε ο τερματοφύλακας της Καρδίας. Ενώ όλα έδειχναν ότι θα πάμε με το 1-0 στα αποδυτήρια οι παίκτες της Καρδίας έπαιξαν ένα γρήγορο πλάγιο στο 45ο λεπτό και διαμόρφωσαν το 2-0.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε όπως έκλεισε το 1ο, με γκολ για την Καρδία, που έβαλε τέλος στα όποια όνειρα είχε ο Εδεσσαϊκός να γυρίσει τον αγώνα.

Στα εναπομείναντα λεπτά οι ομάδες έπαιξαν συντηρητικά, η Καρδία έκανε το 4-0 στο 70ο λεπτό και ο Εδεσσαϊκός το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 84ο λεπτό σε 4-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.