Wednesday, 24 April, 2024

Κοζάνη-Εδεσσαϊκός 0-1

Έστω και με καθυστέρηση σχεδόν ένα μήνα ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής, όπου συμμετέχει για 5η συνεχόμενη χρονιά ο Εδεσσαϊκός.
Τα προβλήματα με τις σχετικές αδειοδοτήσεις λύθηκαν στην super league 2, κάτι που επηρέαζε άμεσα τις συμμετοχές των ομάδων στην Γ’Εθνική.
Οι Πράσινοι ως γνωστό συμμετέχουν στον 2ο όμιλο, έναν διαφορετικό όμιλο σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές καθώς έχουν να αντιμετωπίσουν ομάδες από την Κοζάνη, τα Γρεβενά και την Κέρκυρα.
Αναλυτικά η αποστολή που ταξίδεψε στην Κοζάνη:
Τεντζερη, Ερυθροπουλο,Βαλαβανη, Αβραμίδη, Μωυσίδη, Γιαννόπουλο, Γκίνη, Καλαμπακα, Νικολαΐδη, Κεραμυδα, Μαυροπουλο, Προυντση, Κατικαριδη, Τεμερτζογλου, Μισκο, Κυζιριδη, Ταουσιανη, Ντόγο,Φουδουλη, Αταλασιδη, Μεληκιωτη και Μυλωνά.
Εκτός έμειναν οι Κολεβ, Αιδονιδης, Σισκος, Βυρος και Ροδοβιτης.
Ο Άγγελος Ζαζοπουλος ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα τους: Τεντζερη, Γκινη, Αβραμιδη, Μωυσιδη, Γιαννόπουλο, Προυντση, Τεμερτζογλου, Κυζιριδη, Ταουσιανη, Ντογο και Μεληκιωτη
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ Μαυρίδης με βοηθούς τους κ. Μπεκα και Μπογιατζογλου του συνδέσμου Ημαθίας.
Έως το 30ο λεπτο Κοζάνη-Εδεσσαϊκός στο 0-0
Το 0-1 έγινε από τον Μεληκιωτη! Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ στο 42ο λεπτό μετά από λάθος των αμυντικών της Κοζάνης και ο Μεληκιωτης με όμορφο πλασέ ανοίγει το σκορ, παγωνοντας το γήπεδο της Κοζάνης!
Ημίχρονο στην Κοζάνη με τον Εδεσσαικό να προηγείται με 0-1
Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν υπήρξαν αλλαγές από πλευράς Εδεσσαϊκού, ο Άγγελος Ζαζοπουλος συνέχισε με την ίδια ενδεκάδα
Φτάσαμε στο 80ο λεπτό με την αγωνία να κορυφώνεται
Εάν και ειμαστε μόνο στην 1η αγωνιστική ο Εδεσσαϊκός κράτα γερά μια σημαντική νίκη
Πιέζει η ομάδα της Κοζάνης με τον Τεντζερη να είναι σταθερός οπότε χρειάστηκε.
Μεγάλη απόκρουση του Τεντζερη που κρατάει το μηδέν στο 90ο λεπτό!
93ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει η Κοζάνη σουτ από τη μικρή περιοχή, ευτυχώς πέρασε άουτ
Λήξη του αγώνα
Ο Εδεσσαϊκός ξεκινάει με το δεξί τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής επικρατώντας στην έδρα της Κοζάνης με 0-1 χάρις το τέρμα του Μελικιωτη, σε μια έδρα, όπου δύσκολα θα περάσουν άλλες ομάδες.