Thursday, 25 April, 2024

Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός 2-0

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Μακεδονικός «κλείδωσε» τη νίκη απέναντι στον Εδεσσαϊκό και κέρδισε επιπλέον έδαφος στον βαθμολογικό πίνακα της Γ΄Εθνικής

εκεί όπου βρίσκεται πλέον μόνος πρώτος αφήνοντας πίσω του την ομάδα της Έδεσσας με 12 βαθμούς.
Οι φάσεις
11ο καλή απόκρουση του Τεντζερη σε σουτ έξω από την περιοχή, κόρνερ για τον Μακεδονικό
20ο λεπτό μετά από φάουλ κεφαλιά του Τσουκανη η μπάλα άουτ
25ο λεπτό σουτ του Μεληκιωτη η μπάλα άουτ

Γκολ 1-0 για τον Μακεδονικό στο 28ο λεπτό σε σουτ έξω από την περιοχή. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε το σκορ στο 28΄ με σουτ εκτός περιοχής το οποίο έπιασε ο Χασάνογλου και έστειλε τη μπάλα στα δίχτα του Τεντζέρη, ανοίγοντας τον δρόμο για τη νίκη.
36ο σουτ από καλό σημείο για τον Μακεδονικό η μπαλα άουτ.
Ημίχρονο 1-0
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
Με μια αλλαγή από την πλευρά του Εδεσσαϊκού, θα περάσει ο Τεμερτζογλου αντί του Κατικαρίδη.
50ο λεπτό σουτ του Μεληκιωτη στα χέρια του τερματοφυλακα η μπάλα
2η αλλαγή για τον Εδεσσαϊκο στο 52ο λεπτό περνάει ο Ταουσιανης αντί του Σπαρτιάτη που δείχνει να πονάει
Οι παίκτες του coach Αμανατίδη δεν σταμάτησαν όμως εκεί, καθώς με τον Τσουκάνη στο 56ο λεπτό να εκτελεί επίσης εκτός περιοχής τους φιλοξενούμενους, πήραν μία σπουδαία νίκη.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αμανατίδης): Γουναρίδης, Χασάνογλου, Χατζηκωνσταντίνου, Πολύζος, Σαραγιώτης, Βασιλείου, Ζαννάκης, Καράμπελας, Τοπούζης, Γαρύφαλος, Τσουκάνης.
ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Ζαζόπουλος): Τεντζέρης, Μαυρόπουλος, Νικολαΐδης, Αβραμίδης, Γιαννόπουλος, Προύντσης, Κατικαρίδης, Κυζιρίδης, Σπαρτιάτης, Ντόγος, Μεληκιώτης.